Yeşil Artvin Derneği 13. Olağan Genel Kurulunu yaptı

0
455

Artvin’de 25 yıldır Cerattepe ve birçok çevre mücadelesinde öncülük yapan Yeşil Artvin Derneği 13. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Kurulda Nur Neşe Karahan yeniden başkan seçildi.

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetlerine karşı 25 yıldır Artvin halkıyla birlikte mücadele veren Yeşil Artvin Derneği 13. Genel Kurulunu tamamladı. Dernek binasında yapılan olağan genel kurula, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Barosu Başkanı Ali Uğur Çağal, ÖDP İl Başkanı Sercan Dede, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, STK ve oda temsilcilerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Gündem gereği divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Ahmet Biber, kâtip üyeliklere Halit Özer ve Hakan Gültekin seçildi. Saydı duruşuyla başlayan genel kurulda faaliyet raporu, denetleme raporu, bütçe okunarak ibra edildi. Tek listeyle gidilen genel kurulda, salonda bulunanlar söz alarak duygu düşüncelerini aktardı.

Genel Siyasetteki Değişiklik Cerattepe’ye Yansıyacak
Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin Genel Kurulda söz alarak şunları söyledi. ”Her şeyden önce Yeşil Artvin Derneğinin üyesi olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Artvin Belediyesi olarak, ne kadar mücadele edilecekse onu yapacağız. Ben Yeşil Artvin Derneğinin kuruluşundan bu güne kadar emek verenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Seçileceklere şunları söylüyorum. Artvin’in yararına yapılacak her türlü mücadelede Artvin Belediyesi her zaman bu mücadelenin yanındandır. Öyle yenilgi gibi bir psikoloji asla yok, bunlar gidici. Genel siyasetteki bir değişiklik Cerattepe’ye de yansıyacak. Yerelde iktidarız her zaman arkanızda bir belediye başkanın olduğunu bilin istiyorum” dedi.

“Moral Bozukluğuna Gerek Yok, Bu Mücadele Sürecektir”
Ardından ise Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal söz alarak duygu ve düşüncelerini aktardı. Çağal konuşmasında şunları söyledi,” Bir Artvinli olarak bu mücadelenin dışında kalmak mümkün değil. Artvinliysen, en azından bir yurt seversen bu mücadelede yer almamız gerekirdi. Moral bozukluğuna gerek yok,  bu mücadele sürecektir. Genel siyaset değiştiği zaman buda değişecektir. Bu mücadelenin kimsenin bıraktığı yok. Hiç kimse karamsarlığa kapılmasın. Yeni seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi. Genel kurulda yeni yönetim üyelerin oylarıyla belirlendi.

İşte Yeşil Artvin Derneğinin Yeni Yönetim Kurulu
Nur Neşe Karahan, Nursal Bülbül, Bedrettin Kalın, Erdem Karslıoğlu, Mehmet Özalp, Seval Şahin, Hasan Yüksel, Yaşar Turgut, Tolga Odabaş, Deniz Özdemir, Selçuk Cem Ulutürk