Yıldırım Çarpması Ölen Çobanın Ailesi İçin Yardım Kampanyası Başlatıldı

0
764

ARTVİN – Artvin’in Ortaköy Köyü’nün yaylasında 6 Ağustos 2016 tarihinde hayvanlarını otlatırken yıldırım çarpması sonucunda ölen Ahmet Turan’ın yetim kalan 5 çocuğu için yardım kampanyası başlatıldı.

Artvin Ortaköylüler büyük bir duyarlılığa daha imza attılar. 6 Ağustos 2016 tarihinde Ortaköy Köyü yaylasında hayvan otlatırken yıldırım düşmesi sonucunda hayatını kaybeden 5 çocuk babası Ayhan Turan’ın ailesi için yardım kampanyası başlatıldı. “Yardım kampanyasına davet ediyoruz” başlığı ile başlatılan yardım kampanyası için www.bertali.com internet adresi üzerinden başlatılan kampanya için; “Geçtiğimiz ay Yaylada çobanlık yaparken yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybeden Ahmet Turanın Ailesi ve 5 yetim çocuğuna yardım kampanyası devam ediyor. Yardım kampanyasına Artvin dışındaki hemşerilerimizin ilgisizliği bizleri üzmüştür.

Yapmış olacağınız yardımlarla bu aileye köyde ev yapılacak, okula giden çocukların ihtiyaçları karşılanacaktır. Yardımlarınızı ya Ahmet kardeşimizin eşi Emine Turan adına açılan hesaba para yatırarak yada Derneklerimizle irtibata geçerek yapabilirsiniz. Lütfen duyarlı olup bu yetimleri kollayıp gözetleyelim.

Hesap sahibinin adı: Emine Turan, Ziraat bankası Artvin Şubesi, Şube kodu: 0148, Hesap numarası : 74526798-5001, Iban numarası: TR130001000148745267985001” şeklinde duyuru da bulunuldu. 

Kampanyaya Artvin ve Artvin dışında yaşayan Ortaköylülerin katılması bekleniyor.