Yusufeli, 2 Haziran Seçimlerine kilitlendi

0
485

MHP Yusufeli seçimlerinden adayını çekti. Yusufeli’nde MHP ve Ak Parti seçimlere Cumhur ittifakıyla girme kararı aldı.

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 2 kısıtlı seçmenin oy kullandığı gerekçesiyle, YSK tarafından yenilenen seçimler öncesi MHP adayını çekti. AK Parti ve MHP, 2 Haziran’da yapılacak olan seçimlere Cumhur ittifakıyla girme kararı aldı.
Artvin’in Yusufeli ilçesinde, 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerin ardından CHP’nin itirazı sonrası Yüksek Seçim Kurulu (YSK) 2 kısıtlı seçmenin oy kullandığı gerekçesiyle seçimlerin 2 Haziran’da yenilenmesine karar verdi. İlçede yeniden seçim heyecanı yaşanırken seçim sonucu MHP’nın oylarına kaldı.

Seçimi MHP oyları belirleyecek
Yeniden sandık başına gidecek Yusufeli’nde seçim heyecanı yaşanırken,542 oy alan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) adayı Erdal Demirci seçimlerden çekilme kararı aldı.İlçede Cumhur ittifakı Ak Partili Eyüp Aytekin’le seçimlere katılacak.
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti ve MHP farklı adayla seçime girmiş, Ak Parti adayı Eyüp Aytekin bin 819 oy alırken MHP’li Erdal Demirci ise 542 oy alabildi. YSK’nın ilçede seçimlerin yenilenmesine karar vermesinin ardından genel merkez talimatıyla MHP, 2 Haziran’da yapılacak olan seçimlere Cumhur ittifakıyla girecek.

2 Haziran’da Cumhur ittifakını destekleyeceğiz 
MHP Yusufeli ilçe Başkan Hüseyin Çakaloğlu yaptığı açıklamada, “31 Mart yerel seçimlerine kendi adayımızla girmiştik. Fakat seçimlerin yenilenmesinin ardından genel merkezin talimatıyla 2 Haziran’daki seçimlere Cumhur ittifakıyla girme kararı aldık” dedi.

EyupAytekin
Cumhur ittifakı Yusufeli Belediye Başkan Adayı Eyüp Aytekin

Milletin iradesi başımızın üstüne
Cumhur ittifakı adayı Ak Partili Eyüp Aytekin ise,”tekrar bir seçime gidiyoruz. Milletin iradesi başımızın gözümün üstüne. 2 Haziran seçimlerine hazırlıklarımız, ramazan ayı nedeniyle sakin, sessiz bir seçim kampanyasıyla devam ediyor. Bundan önce 10 yıllık belediye başkanlığı görevim ve bundan sonra ilçemize katabileceklerimizi halkımızla paylaşıyoruz. Yusufeli ilçemiz zor bir süreçten geçiyor. Yeni yerleşim yeriyle, barajları ve kamulaştırmalarıyla insanlarımızın sorunlarının olduğu bir coğrafya burası. Bu sorunların cevabını veçaresiAk Parti iktidarı çözebilir. Dolayısıyla Ak Partiden bir belediye başkan olması gerektiğini vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. İnşallah 2 Haziran’da yapılacak seçimlerimiz ülkemiz ilimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

BarisDemirci
CHP Yusufeli Belediye Başkan Adayı Barış Demirci

Biz hem Ak Parti seçmeninden hem MHP seçmeninden oy aldık
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Barış Demirci seçimlere 16 gün kaldığını ifade ederek, “biz 31 Mart seçimlerinde hem Ak Parti seçmeninden, hem de Milliyetçi Hareket Partisi seçmeninden oy aldık. Eğer biz o gün alabildiysek bugün daha fazlasını alabileceğimizi düşünüyorum. Bizim en sağımız Fatih Sultan Mehmet’e kadar gidiyor, en solumuz Mustafa Kemal Atatürk’e kadar gidiyor. Bu neden bizim Milliyetçi Hareket Partisi tabanıyla anlaşamayacağımız bir neden yok. Çünkü bizler Yusufeli milliyetçiliği yapacağımızı söylüyoruz. Çünkü bizler halkın yanında durup tüm mağduriyetlerin çözüm noktasında mücadele vereceğimizi söylüyoruz. Seçimlere 14 gün kaldı seçimlere her şey ortada, ilçemiz için hayırlısı hak yerini bulacak Yusufeli’nde her şer çok güzel olacak” dedi. 
Yusufeli’nde 2 Haziran’da yapılacak belediye seçimlerine 5 bin 219 seçmenden sandığa gidecek.

YusufeliGenel

Haber: Sami Özçelik