Yusufeli Belediyesi Çalışanlarına Sağlık Taraması Yapıldı

0
681

YUSUFELİ-İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği, Yusufeli Belediyesi memur ve işçi personeli ile hizmet alımından çalışan personele yönelik sağlık taraması yapıldı.

Yusufeli Belediyesinin anlaşmalı olduğu İş Sağlığı ve Güvenliği Şirketi tarafından mobil sağlık aracında yapılan tarama Belediye itfaiye binasında gerçekleştirildi. Taramada, işitme testi, solunum fonksiyon testi, akciğer grafiği, elektrokardiyografi (EKG) ve diğer kan tahlilleri uygulandı. Her yıl periyodik aralıklarla yapılacak olan sağlık taramasına 57 personel katıldı. Tarama sonucu çıkan bulgular, ilgili doktorların inceleyerek onaylamasından sonra Yusufeli Belediyesine ulaştırılacak.

Personelin, sağlık kontrollerinin yapılmasının, problemlerin önceden tespit edilerek gerekli önlemlerin alınmasını sağlayacağını söyleyen Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı; “yasal mevzuat olmasa da insan sağlığı her şeyden önemlidir. Halkımıza hizmet üreten ekibimizin sağlığı bizim için değerlidir. Bu çalışma her yıl yapılacak” dedi.