Yusufeli Belediyesine Çevre Bakanlığı Tarafından çöp kamyonu hibe edildi

0
83
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yusufeli Belediyesine bir adet tam donanımlı çöp kamyonu hibe etti. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum tarafından Yusufeli Belediye Başkanlığına hibe edilen tam donanımlı çöp kamyonu 30 Ocak Pazartesi günü ilçeye getirildi. Araç, işlemlerin tamamlanması sonrasında hizmet vermeye başlayacak.
Hibe araç için Bakan Kurum’a teşekkür eden Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Yeni ilçe yerimizde daha geniş bir coğrafyaya hizmet vereceğiz. Bu yüzden araç parkımızı genişletmemiz gerekiyordu. Yaptığımız görüşmeler sonrasında Sayın Bakanımızın olurları ile bir adet çöp kamyonunu ilçemize kazandırmış olduk. Vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmetlerimizin aksamaması için ek bir çöp kamyonunun araç parkımıza eklenmesi bizleri mutlu etti. Belediyemize bu aracın hibe edilmesine vesile olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sn. Murat Kurum’a ve Milletvekilimiz Sn. Erkan Balta’ya şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” dedi.
Yusufeli Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda çöplerin belirlenen noktalara akşam saat 19.00 ile 21.00 saatleri arasında atılması gerekmektedir.