Yusufeli Caddelerinin Gecesi de Gündüzü de Işıl Işıl

0

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi ilçe merkez mahalle ve caddelerindeki elektrik direklerine lale figürlü aydınlatma çalışması yaptı.

Yusufeli Belediyesi tarafından daha önceden Merkez Mahalle İnönü Caddesi üzerindeki elektrik direklerine 35 adet lale figürlü aydınlatma çalışması yapılmıştı. Bu çalışmaya ek olarak Halitpaşa Caddesine, Çakaoğlu Mahallesine, Enver Paşa Caddesine ve Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerindeki yol kenarlarına 35 adet daha lale figürlü aydınlatma çalışması yapıldı. İlçe merkezine estetik bir görünüm kazandıran aydınlatmaların yanı sıra cadde ve sokaklarda ki elektrik direklerine de çiçek saksıları takıldı. Dört renkli sardunya çiçeğinin kullanıldığı elektrik direklerine toplamda 35 adet saksı takıldı.

  İlçeye görsel bir zenginlik kazandıran lale figürlü aydınlatmaların vatandaşlar tarafından beğeni topladığını söyleyen Başkan Aytekin, belediye olarak güzel izler bırakmak istediklerini ifade etti.

 Yusufelili Şehit Ve Gazilerin İsimleri Verilen Parkların Tabelaları Yenilendi

Yusufeli belediye meclisi kararıyla Yusufelili şehit ve gazilerin isimleri verilen parkların tabelaları yenilendi.

  Barhal çayı kenarında yer alan,  Yusufeli Belediyesi tarafından kiralanarak ilçeye kazandırılan Yusufelili Şehit Salih Hüseyin Parça, Gazi Bayram Yıldırım ve Merkez Mahallesi İnönü Caddesi üzerinde yer alan Şehit Can Türk Kasap ve Şehit Soner Ateşsaçan’ın isimlerinin verildiği parkların tabelaları yenilendi.

  Yusufeli Belediyesi tarafından daha öncede Kazım Karabekir Mahallesinde ki Şehit Erol İnce ve Arıklı Mahallesinde yer alan Dursun Acar Parkının tabelaları yenilenmişti.