Yusufeli’deki Yangında Bir Kişi Hayatını Kaybetti

0

YUSUFELİ- Yusufeli ilçesinde bir evde çıkan yangında, enkaz altında kalan kişi öldü. Artvin Valisi Ömer Doğanay, sabah karşı 04.00 sularında çıkan yangını haberini almasının adından Yusufeli ilçesine bağlı Demirköy köyüne giderek, yangını söndürme ve kurtarma çalışmalarını bizzat yerinde takip etti.

İlçenin Demirköy köyünde, Yakup Dikici’ye (80) ait 2 katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen nedenle sabaha karşı yangın çıktı. Evin ikici katında bulunan Yakup Dikici’nin kızlarının yangını son anda fark etmeleri üzerine son anda dışarı çıkmayı başardı. Evin alt katında uyuyan Yakup Dikici, kısa sürede alevlerin evi sarması sonucu çöken enkazın altında kaldı.

Artvin ve Yusufeli Belediyesi itfaiye ekipleri, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Yusufeli Orman İşletme Şefliği’ne ait araröz kullanılarak, vatandaşların da yardımıyla söndürülen yangında, Dikici’nin cesedine ulaşıldı.

AFAD ve jandarma ekiplerinin çalışmasıyla enkazdan çıkarılan Dikici’nin cesedi, otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Evin kullanılamaz hale geldiği yangınla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Öte yandan Artvin Valisi Ömer Doğanay beraberindeki İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet Salih Avcı ile birlikte yangın yerine giderek, yangın söndürme ve kurtarma çalışmalarını yerinde takip etti.