Zafer Şahin İstanbul’dan 3 Altın Madalya İle Dönüyor

0

İSTANBUL-İstanbul Ataköy Aslı Çakır Alptekin Atletizm Spor Salonunda gerçekleştirilen, Türkiye Atletizm Salon Şampiyonasına katılan Arhavili atlet Zafer Şahin bir kez daha adını finale yazdırmayı başardı. Madalyaya doymayan Şahin uzun atlama da 65-69 yaş kategorisinde 1. olarak Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalya kazanarak Arhavi’ye gururla dönüyor.

Türkiye Atletizm Salon Şampiyonasında kendi kategorisinde 3 adım atlama ve 4×200 bayrak yarışında rakiplerine şans vermeyen Şahin yarışmalarda 1. olarak altın madalyayı kazandı. Şahin böylece Şampiyonadan 3 altın madalya kazandı.

Yarıştan bir açıklama yapan Zafer Şahin şampiyonluğu ilçesine armağan ettiğini belirtti. Yarışmalarda Zafer Şahin’i yalnız bırakmayan İstanbul Arhavililer Derneği yöneticileri de altın madalya kazanan Zafer Şahin’i tebrik ettiler.

Zafer Şahin İlerlemiş yaşına rağmen spor yapmaktan yorulmadı ve kendini hep yarışmalara hazırladı. 7’den 70’e her yaşta insanın sporun yapılabileceğini  gösteren Zafer Şahin’in altın madalya kazandığının duyulması da ilçede sevinçle karşılandı.