Zeki Alkan: “Artvin Halkının Haklı Mücadelesini Destekliyoruz”

0
680

ARTVİN-Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, “Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde çıkartılmak istenen madencilik faaliyetlerine karşı Artvin halkının haklı mücadelesini destekliyoruz” dedi.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde çıkartılmak istenen madencilik faaliyetleri nedeniyle Artvin halkının bir haftadır huzursuz olduğunu ve bu nedenden dolayı da Artvin Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak oldukça bundan büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan Yönetim Kurulu adına yaptığı açıklamada,“Cerattepe’de oluşturulmak istenen maden sahasına karşı Artvin halkının haklı mücadelesini destekliyoruz. Artvin halkının ve gelecek nesillerin sağlığını riske atacak, güzel Artvin doğasına zarar verecek her türlü eyleme karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Yargı henüz son sözünü söylemeden, bu güzel ve eşsiz doğanın talan edilmesine karşı duruyoruz” ifadelerini kullandı.

İş makinelerinin Cerattepe bölgesine çıkması üzerine Artvin halkının haklı mücadelesinde hukuku yok sayanları şiddetle kınadığını belirten Alkan, “ henüz yer teslimi yapılmadı yani dava henüz sonuçlanmadı fakat İş makineler ile Cerattepe’ye müdahale ediliyor. Hukuk adeta yok sayılıyor. Bu durumu Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak şiddetle kınıyoruz. Herkesin hukuk önünde eşit olması gerektiğini savunuyoruz. Hukukun hiçe sayılmasını kınıyoruz” dedi.

Alkan açıklamalarının sonunda Artvin halkına çağrıda bulunarak, “bu zor günlerde Artvin Gazeteciler Cemiyeti olarak halkın yanında durmayı görev biliyoruztemiz çevrenin ve sağlıklı içme suyunun kıymetini bilen her yurttaşımızı Artvin halkı ile dayanışmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.