Artvin Belediye Başkanı Cerattepe’yi görmezden gelmeye devam ediyor: “Elimizde kalmış en önemli değer şehrimizin bakirliği”

0
1097

Artvin Belediye Başkanı Cerattepe’yi görmezden gelmeye devam ediyor: “Elimizde kalmış en önemli değer şehrimizin bakirliği”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Cerattepe bölgesinde Cengiz Holding tarafından yapılan doğa katliamını ağzına almadan, Artvin’in bakir kaldığını iddia etti.

Artvin’de düzenlenen turizm çalıştayında konuşan Kocatepe: “Bizim fabrikamız yok bunun için elimizde kalmış en önemli değer şehrimizin bakirliği. Bu bakirliği bozmadan ön plana çıkararak Artvinimizi turizm kenti haline getirmemiz gerekmektedir.” açıklamasında bulundu.

“Köy fantezilerini gerçekleştirenler…”

Geçtiğimiz günlerde Katarlı yatırımcıların Artvin’e gelmesinin üzerine eleştirilerin odak noktası olan Kocatepe, kendisini eleştirenleri “köy fantezilerini gerçekleştirenler” olarak nitelendirdi.

Artvin’i Katarlılara pazarlamaya kararlı gözüken Kocatepe: “Geçenlerde Katarlı yatırımcı getirdik ama Artvin dışında yaşayıp Artvin’e 3-5 yılda bir gelen 1 hafta kalıp köy fantezilerini gerçekleştiren hemşehrilerimiz Artvin’i mi satıyorlar diye yaygara koparıyorlar. Biz Artvin’de turizmi geliştirmeye çalışıyoruz.” dedi.

haber: artvinden.com