Kros Grup Müsabakaları Artvin’de Yapıldı

0
73

Hayati Akbaş

ARTVİN-Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı, 2016 – 2017 Faaliyet Programında yer alan Okul Sporları Kros Grup Birinciliği Yarışmaları Artvin’de düzenlendi.

Çok sayıda sporcunun katıldığı müsabakalara ev sahipliği yapan Artvin Gençlik Hizmetleri ve spor il müdürü müsabakaların düzenlendiği Fıstıklı Köyün mevkiinde bütün detaylara yer verdi. Yarışmalara 17 ilden kız erkek takımları olmak üzere toplam 374 sporcu katıldı. Yarışmalar 5 kilometre, 3 kilometre , 2 kilometre uzunluğunda parkurlarda yıldızlar, gençler olmak üzere iki kategoride yapıldı.  Büyük heyecana sahne olan yarışmalarda dereceye giren sporcular belirlendi.

Yarışmalarda dereceye giren sporcu ve takımlar;

Yıldız Kızlar ( Ferdi )

  1. Zeynep BAYÇINAR VAN
  2. Sibel KORKUTAN VAN
  3. Şemsi Hatice DURAK SİVAS
  4. Yağmur YILDIZ ERZİNCAN

Yıldız Kızlar ( Takım )

  1. Van Namık Kemal Ortaokulu
  2. Sivas Süleyman Demirel Ortaokulu
  3. Batman İMKB Ortaokulu
  4. Ardahan 100. Yıl Ortaokulu

Yıldız Erkekler ( Ferdi )

  1. Ahmet DİNÇKAL VAN
  2. Sezer YİĞİT VAN
  3. Berat Samet ENTERİLİ VAN
  4. Habib ÇELEBİ VAN

Yıldız Erkekler ( Takım )

  1. Van Erciş YBO
  2. Bingöl Solhan Atatürk Ortaokulu
  3. Sivas Süleyman Demirel Ortaokulu
  4. Ordu Korgan YBO

Genç Kızlar A ( Ferdi )

  1. Tuğba TOPBAŞ KARS
  2. Eylem GÜR VAN
  3. Bahar YORGUN VAN
  4. Gizem Nur KESKİN MALATYA

Genç Kızlar A ( Takım )

  1. Kars Atatürk Teknik ve Meslek Lisesi
  2. Erzurum Spor Lisesi
  3. Malatya Spor Lisesi
  4. Van Abdurrahman Gazi İMKB Anadolu Lisesi

Genç Kızlar B ( Ferdi )

1.Evin BİLİR VAN

  1. Hayriye KOCABAY Ordu
  2. Eda SOLMAZ VAN
  3. Amine ÇAM SİVAS

Genç Kızlar B ( Takım )

  1. Sivas Ahmet Ayık Spor Lisesi
  2. Ordu Fatsa Dolunay M. T. A. Lisesi
  3. Giresun Görele Anadolu Lisesi
  4. Sinop Sultan Hatun M. T. A. Lisesi

Genç Erkekler A ( Ferdi )

1.Kenan SARI VAN

  1. Abdullah ÖZDEMİR ERZİNCAN
  2. Serkan ALTAŞ VAN
  3. İslam TAŞCI ERZURUM

Genç Erkekler A ( Takım )

  1. Van Spor Lisesi
  2. Erzurum Spor Lisesi
  3. Kars Gazi Ahmet Muhtar Paşa Teknik Anadolu Lisesi
  4. Erzincan Spor Lisesi

Genç Erkekler B ( Ferdi )

  1. Mikail KAYA SİVAS
  2. Enes BİLİR VAN
  3. Yusuf İPEK SİVAS
  4. Sefa CANSEVER GÜMÜŞHANE

Genç Erkekler B ( Takım )

  1. Sivas Ahmet Ayık Spor Lisesi
  2. Malatya Spor Lisesi
  3. Erzurum Spor Lisesi
  4. Ordu Fatsa Dolunay M. T. A. Lisesi

Müsabakaların ardından dereceye giren sporculara sertifika ve ödülleri il Müdürü Bahattin Yetim tarafından takdim edildi.