Atila Sancal sonsuzluğa uğurlandı

0
510

Artvin’in sevilen isimlerinden Atila Sancal sonsuzluğa uğurlandı. Yoğun kalabalık eşliğinde merkez camide kılınan cenaze namazı ardından Borçka Adagül köyünde dualarla defnedildi.

Artvin’in tanınan ve sevilen simalarından Atila Sancal, tedavi gördüğü Rize Recep Tayyip Erdoğan Hastanesinde 4 Ağustos Pazar günü hayata gözlerini yumdu. Artvin’de geçirdiği rahatsızlığın ardından Rize Recep Tayyip Erdoğan Hastanesi’ne sevk edilen Sancal, burada 2 gün yoğun bakımda gördüğü tedaviye cevap vermeyince hayata veda etti. Atila Sancal’ın ölüm haberi tüm Artvin halkını ve sevenlerini yasa boğdu.

Artvin Şehir içi dolmuş kooperatifi ve CHP’de düzenlenen törenlerin ardından merkez camide cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, 22. dönem CHP milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, 23. Dönem Milletvekili Metin Arifağaoğlu, Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, Şoförler Odası Başkanı Şeref Öngüner, SS 33’nolu Şehir İçi Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Remzi Yıldız, Belediye Başkanı Demirhan Elçin, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, ilçe belediye başkanları, ailesi ve sevdikleri katıldılar.

Cenaze namazının ardından merhum dualar eşliğinde Borçka’nın Adagül köyünde ailesi, dostları ve sevenlerinin gözyaşları arasında defnedildi. Artvin’in en çok tanınan ve sevilen isimlerinden biri olan Atila Sancal, Artvin Belediyesi Özel Halk Minibüsü işletmecisiydi Artvin Belediyesi çalışanı Yeşim Sancal ile evli ve 2 çocuk babasıydı.