Çoruhspor Sahaya İndi

0
697

ARTVİN-Kurulduğu günden itibaren özelikle il merkezinde futbol anlayışına bir ivme kazandıran Artvin Çoruh Spor Kulübü her geçen gün kulübü yenilemeye geliştirme devam ediyor. Kulüp Başkanı Murat Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ilimiz futbolu ve genç yeteneklerin ortaya çıkması için büyük çaba harcıyorlar.

Bu bağlamda tesisleşmek için büyük caba harcayan kulüp, bununla yetinmeyerek ülkemizde üste düzey teknik adamı ilimize getirerek Türk futbolunun inceliklerini ilimize hatta Karadeniz’e kazandırmayı planlıyor.

Büyük uğraşlar sonucu, ülkemizde bir çok kulübü şampiyon yapan ve Uğur Boral, Oktay Delibalta, Adem Çalık Yalçın Ayhan gibi üst düzey futbolcuları Türk futboluna kazandıran UEFA pro Lisanslı teknik direktör Kamuran Gazi’yle anlaşma sağlayarak takımın başına getirdiler.

Yugoslav asıllı ve iki yaşından itibaren Türkiye’de ikamet eden ve yaşamı boyunca Türk futbolunun içinde olan yetenekli teknik adam, aynı zamanda uzun yıllar önemli kulüplerde futbol oynayarak kaptanlık yapmış. Hatta bir dönem ümit milli takıma kadar yükselmiş.

37 yaşında futbolu bırakan Gazi, futbolcuğunun ardından antrenörlük kurslarını birincilikle bitirerek bu alanda birçok uluslar arası ödüllere layık görülmüş. Ardından tercihini hocalıktan yana kullanan kaliteli teknik adam, son 27 yılını aralıksız olarak teknik direktör olarak geçirmiş.

Uğur Boral, Oktay Delibalta, Murat Akyüz, Yalçın Ayhan, Adem Çalık, Aytaç Şahin kaya gibi bir çok futbolcuğunun keşfede ve Türk futboluna kazandıran Kamuran Gazi, özellikle genç oyuncularla çalışmayı tercih ettiğini ifade etti.

Antrenman ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Kamuran Gazi, Artvin’e gelme sebebini ve kendisi hakkında bilgiler verdi.

Aday oyuncularla çalışmayı tercih ettiğini ifade eden Gazi, “Aday oyuncular yani genç futbolcular parayla fazla işi olmuyor. Düşünceleri sadece futbol oynamak ivme kazanmak, Türk futboluna yararlı olmak bu nedenle onlarla daha iyi anlaşıyorum” dedi.

Antrenörlük hayatı boyunca hiç hazır takımla çalışmadığını ifade eden, Gazi, “Hep gençlerle yola çıktım. Artvin’ i hiç görmemiştim ama merak ediyordum. Yeşillikler içinde bir cennetin olduğun tahmin ediyordum. Hep hayal ederdim, Allah buraya nasip etti. Artvin’i tanıdım Artvin’in insanlarını tanıdım.

Başkan Murat Yılmaz’ında büyük katkısı oldu önce Artvin’i tanı uyum sağlarsan burada kal dedi. Bizde tercihimizi kullandık iki üç kez gittik geldikten sonra hiç maddeye bakmadan tercihimi Artvin’den yana yaptık. Artvin ve Karadeniz’e Türk futbolunun inceliklerini öğretmek, buraya yeni yüzler kazandırmak için buraya geldim dedi. İnşallah genç gurupla yola çıktım, burada elenenler olacak aramıza yeni katılanlar olacak” şeklinde konuştu.