Eğitim camiası deprem bölgesi için seferber oldu

0
102

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat 2023 saat 04.17’de  7.7 ve aynı gün meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki iki depremde büyük zarar gören 10 ilimiz ve bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılama konusunda Millî Eğitim camiası seferber olmuştur.

08.02.2023 Çarşamba günü İl Millî Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri ile yüz yüze, İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile çevrim içi olarak toplantı gerçekleştiren Acar; deprem anından bugüne kadar İl Müdürlüğüne bağlı birimlerce ve bölgeye giden gönüllü öğretmenlerden aldığı bilgilere göre değerlendirmelerde bulunarak bugünden itibaren bölgeye gidecek yardımların daha kolay toplanabilmesi için okulların yardım kabul merkezleri olacağını açıkladı.

İdareci ve öğretmenlerin velilere yardımların kabulü konusunda yardımcı olacaklarını açıklayan Acar; deprem bölgesine yardım edecek velilerin yardımlarını, il ve ilçelerde ikametlerine en yakın okula teslim edebileceklerini belirtti.

Acar, okullarda toplanan yardımların Artvin Valiliği ve Kaymakamlıkları yardım toplama merkezlerine ulaştırılacağını ve oradan da hızlıca deprem bölgesine erişiminin sağlanacağını ifade etti.