Hopaspor Ağrıspor’u 2-0 yenerek 3. lige yükselme başarısını gösterdi

0
769

3. lige yükselme Play Off karşılaşmasında Sivas’ta Ağrı 1970 Sporu uzatmaların 2. devresinde Bilal Çebi’nin attığı 2 golle yenerek 3. lige yükselme başarısını gösterdi.

HOPA-Hopa’da yediden yetmişe binlerce insanın coşkusu ve sevinci olan Artvin Hopaspor, Malatya ve Sivas’a adeta çıkarma yaparak elde ettiği skorla 3. lige yükselme başarısını gösterdi.

Sivas 9 Eylül Stadyumunda oynanan karşılaşmayı izlemeye Hopa’dan ve Türkiye’nin dört bir tarafından yaklaşık 10 bin civarında Hopalı taraftar gelerek 120 dakika boyunca takımlarını desteklediler.

Hopalı taraftarlar Sivas Meydanında kurulan horon halkaları ile adeta Sivas’a şenlik havası yaşattılar.

Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanan karşılaşmanın 90 dakikalık normal süresi 0-0 sona erdi. Uzatmaların ilk devresinde de gol sesi çıkmadı ve ikinci uzatma dakikalarında Bilal Çebi attığı iki golle takımını 3. lige taşıyan isim oldu.

Artvin Hopasporun sahadan 2-0 net skorla ayrılarak 3. lige çıkması tribünlerde ve sahada büyük bir coşku ve sevinç yaşattı. Hopa’da büyük coşku yaşayan Hopalılar Cumhuriyet Meydanı’nı yangın yerine döndürürken, uzun araç konvoyları oluşturarak şehirde sevinç turu atmaya devam ediyorlar.

Başkan Mübin Çakmak karşılaşma sonrası sevinç gözyaşları dökerken, bir yıllık emeği 3. lige yükselerek taçlandırdıkları için Yönetim kurulu üyelerine, teknik heyete, futbolculara ayrı ayrı teşekkür etti. Çakmak bu başarıda en büyük payın fedakâr ve cefakar Hopaspor taraftarlarında olduğunu ifade ederek “Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.