Kurumlar Arası Rafting Yarışlarında Yusufeli Belediyesi 3. Oldu

0
576

RİZE – Rize’nin Ardeşen ilçesinde gerçekleştirilen Kurumlar Arası Rafting Yarışlarında Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 3. oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu ve Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen, Türkiye Rafting Şampiyonası ve Kurumlar Arası Rafting Yarışları Rize’nin Ardeşen İlçesi Fırtına Vadisi Rafting Parkurunda yapıldı. 26-28 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılan 20 Spor kulübü ve 100 sporcunun katıldığı yarışlarda Açık Yaş Erkek Kategorisinde Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 3. oldu.

Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcularından İlhan Demirtaş, Mertol Eğilmez, Alperen Karabıyık, Mücahit Toprak, Enes Bedir Aytekin, Berkay Çınar, Doğanay Sücü, Gürkan Yasak, Mert Aksu ve Mustafa Coşkun’un katıldığı yarışlar, sprint, slalom, kafa kafaya ve nehir inişi olarak dört kategoride gerçekleşti. Yusufeli Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, açık yaş erkek kategorisinde ve U 19 kategorisinde yarıştı. Ardeşen Fırtına Deresinde üç gün devam eden, R4 bay ve bayan üçüncü ayak Türkiye Rafting Şampiyonasında, Çaykurspor birinci, Rize Belediye Spor Kulübü Rafting takımı Türkiye ikincisi ve Yusufeli Belediye Spor Kulübü Rafting takımı Türkiye Şampiyonası üçüncüsü oldu.

Rize Valiliği Kurumlar Arası Rafting Yarışmalarına 14 kurum takımı yarışmacı olarak katıldı. Yusufeli Belediyesi’nin iki takımla katıldığı yarışlarda birinci takım ilk gün yapılan genel klasmanda üçüncülük elde etti. İkinci takım U 19 kategorisinde beşinci oldu.

Yusufeli Belediyesi adına birinci takımda; Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı, Necat Türk, İbrahim Özdemir ve İbrahim Topal, ikinci takımda Erkin Tokgöz, Osman Küçükalkan, Hüseyin Boyacı ve Orhan Eğilmez yer aldı.