Arhavi halkından deprem bölgesi için seferberlik

0
118

Arhavi Belediyesi ve STÖ’ler öncülüğünde gerçekleşen Deprem Bölgesine yardım kampanyasına halktan büyük destek geldi.

Arhavi Belediyesi ve STÖ’ler öncülüğünde gerçekleşen Deprem Bölgesine yardım kampanyasına halktan büyük destek geldi.

Arhavi Belediyesinden yapılan duyurunun ardından Sahilde bulunan Arhavi Gösteri Merkezine adeta akın eden Arhavililer yardım kolilerini gerek araçları ile gerekse kendi elleri ile getirerek görevlilere teslim ettiler. TIR’a Kavak Kurdoğlu ve Bizum Fırın tarafından sıcak ekmek yetiştirilerek yüklendi. Kısa sürede yüzlerce kolinin toplanması ardından öğleden sonra TIR’a yüklenerek Deprem Bölgesi olan Gaziantep’e gitmek üzere Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, TSO Başkanı Atıf Kesim ve Arhavililer tarafından uğurlandı.

Yardımların devam etmesi üzerine akşam saatlerinde ikinci TIR’da kampanyaya katılan gençler ve görevliler tarafından dolduruldu. Sabah saatlerinde yükleme işlemi tamamlanan ikinci TIR’da Gösteri Merkezinden uğurlandı.

TEŞEKKÜRLER ARHAVİ!

İkinci TIR’ında gönderilmesi ardından Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu bir açıklama yaparak “Yardım kampanyasını başlattığımız ilk andan itibaren büyük bir dayanışma örneği göstererek Çarşamba günü planlanan araç gönderimi ilk yardım tırımız bugün yola çıktı.

Yüzlerce Bebek bezi, bebek maması, bebek eşyaları, battaniye, yastık, yorgan, kışlık kıyafet, ayakkabı, ıslak mendil, havlu peçete, tuvalet kâğıdı, ısıtıcı, ekmek, gıda kolileri Gaziantep’e gitmek üzere yola çıktı.

Eşyaları ayırmamızda, koli yapmamızda, çuvallara doldurmamıza yardım eden gönüllü tüm vatandaşlarımıza, esnaflarımıza, toplanan yardımları ücretsiz bir şekilde depremzedelere ulaştıracak olan Uzun Dış Ticaret Ali Uzun’a Arhavi Belediyesi ve Arhavi halkı adına teşekkür ediyoruz” dedi.