ARTSO yardım TIR’ları deprem bölgesine doğru yola çıktı

0
118

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde, ülke genelinde yardım kampanyaları devam ediyor. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu üyeleri tarafından, depremden etkilenen Malatya ve Adıyaman’da bulunan depremzedeler için yardım tırlarını gönderildi.

Adıyaman merkeze, su ve yakacak dolu 2 Tır.  Kahramanmaraş Afşin ilçesinde su dolu bir tır. Bir başka deprem bölgesi olan Malatya’da ise gıda ve giysi olmak üzere karma malzemenin yer aldığı kamyon yola çıktı.

Yardımların devam edeceğini belirten Artvin TSO Yönetim Kurulu Başkanı Kurt, “Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Hatay, Osmaniye, Adana vatandaşlarımın öncelik ihtiyaçları için yönetim kurulumuz olarak yaptığımız çalışmada hazırlanan yardım TIR’ları yola çıktı. Yardımlarımıza devam edeceğiz. Ülke olarak önemli bir süreçten geçiyoruz. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.