Artvin hentbolda marka oluyor

0
302

Gümüşhane ilinde düzenlenen Anadolu Yıldızlar ligi yıldız kızlar kategorisinde mücadele eden Artvin Hentbol takımı sırasıyla Gümüşhane takımını 12-7, Rize takımını 18-3, Giresun takımını 18-2 Mağlup ederek namağlup bir şekilde Ordu’da yapılacak olan çeyrek final müsabakalarına katılma hakkı elde etti.

Antrenör Murat Ülker: Büyük Başarılar Güçle Değil Azimle Kazanılır

Antrenör Murat Ülker yaptığı açıklamada; “Kız Hentbol takımımız Gümüşhane’de yapılan Anadolu Yıldızlar Grup müsabakalarında Gümüşhane, Rize ve Giresun takımlarını yenerek Grup Birincisi olup Ordu’da yapılacak olan çeyrek finallere gitmeye hak kazandık. ” dedi.

Ülker açıklamasının devamında; “Bilindiği üzere ikinci ligde mücadele eden kadın Hentbol takımımız var. Anadolu Yıldızlar Liginde mücadele eden kızlarımız da A takımımızın alt yapısı niteliğinde. İnşallah öne çıkan oyuncularımızı ikinci ligde mücadele eden Altın Kızlarımıza dahil edeceğiz. Artvin ismini Hentbol da marka haline getirdik ve daha da ileriye taşıyacağız. Düzenli bir çalışmamız alt yapıdan kesintisiz bir şekilde sporcu yetiştiriyoruz. Gümüşhane ilindeki müsabakalarda bizlere konaklama konusunda yardımcı olan Artvin Millet Vekilimiz Sayın Erkan Balta’ya, Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin beye, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fahri Acar’a ve bizlere güvenen hep yanımızda olan sporcularımızın cefakar ailelerine çok teşekkür ederim diyerek” sözlerini noktaladı.