Artvin Mahallesinde sona gelindi

0
79

Başkent Artvin Derneği’nin öncülüğünde, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde kurulması planlanan Artvin Mahallesi için mahallenin kurulacağı alandaki alt yapı çalışmaları Artvin Valiliği koordinesinde Artvin İl Özel İdaresi tarafından yapılırken konteynerlerin hazırlık sürecinde sona gelindi.

Artvin’den yapılan bağışlarla hazırlanması planlanan 100 konteynerden 4 adet gönderilmişti. 2 konteyner daha Artvin Mahallesi’ne gönderilmek üzere araçlara yüklendi.

Gelinen noktada yapılan bağışların ve verilen desteğin yoğunluğundan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden projenin mimarı Ak Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta yeni bir Artvin Mahallesinin de Hatay Narlıca’da kurulması için çalışmalara başlayacaklarını belirtirken şunları kaydetti:

“İyilik hareketinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Artvinli hemşehrilerimizin destekleriyle siparişini verdiğimiz konteynerler hazırlanmaya başlandı ve bugün 2 konteynerin sevkiyatı için firmaya geldik. Daha önce 4 konteyneri Kahramanmaraş’a ulaştırmıştık. Bu 4 konteynerle ilgili de bölgenin muhtar ve yöneticileri çok memnun olduklarını ilettiler. Bu şekilde depremde hayatları büsbütün değişen insanlarımızın konteynerlerde bir yıl daha biraz daha rahat şekilde yaşamalarını sağlamış olacağız.

Sizler yardımlarınızı yaptınız fakat Türkiye’de ciddi bir panel temin etme sorunu var. Biz bu konuda da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başta tereddütlerimiz olsa da bu projeyi başarıyla sonuçlandırmaya doğru yol almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Artvin’den yardımların adeta sel olup aktığını görünce başka hedefler de belirleyebileceğimizi düşündük. Bu doğrultuda Hatay’ın Narlıca Mahallesi’nde 2. Artvin Mahallesini kurma hedefine yöneldik. İnşallah ikinci Artvin Mahallesini de Hatay Narlıca’da kurmuş olacağız.

Burada bulunan ve büyük katkı sağlayan Başkent Artvin Dernek Başkanımız, dernek yönetici arkadaşlarımız, Arhavi Ak Parti İlçe Başkanımız Remzi Gedik, Kemalpaşa İlçe Başkanımız Murat Balkaya ve Artvin’den burada olan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

Bizler Artvin insanının yardım etme duygusunun sonuca dönüşmesine vesile oluyoruz. 1 milyon bağışlayan da var 20 lira bağışlayan da var.

İnşallah proje tamamlanıp depremzede kardeşlerimiz konteynerlere yerleştiğinde de onlarla bir araya geleceğiz. Kardeşlik köprüsü kurmuş olacağız. Ben tekrar yardımda bulunan bütün hemşehrilerimize bütün kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum.”