Borçka Kaymakamı Örnek, Muhtarlarla İstişare Toplantısı Yaptı

0
937

BORÇKA-Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, köy ve ilçedeki mahalle muhtarları ile birlikte sel ve afet sonrası durum değerlendirmesi için istişare toplantısında buluştu.

Mavi Çarşı İş Merkezinde bulunan Muhtarlar Derneği toplantı salonundaki istişare toplantısında Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, KÖYDES İlçe Müdürü A. Selman Ertürk, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Mehmet Yerebakan, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, köy ve mahalle muhtarları ile bir araya geldi. Toplantıdan önce kısa bir konuşma yapan Muhtarlar Derneği Başkanı Aslan Arslan; “İlçemizde malumunuz üzere 11-13 Kasım günlerinde yaşanan sel ve afet sonrasında yoğun çalışmalar neticesinde hem kaynaşma adına hem de sorunlarımızın çözüm noktasında projelerimizi halkımız adına verilen hizmetlerin takibatı konusunda ve iş yoğunluğumuz dolayısıyla çoğu muhtar arkadaşlarımızla birlikte oturup görüşemez olduğumuz uzun zamanlarımız oluyor. Bu yüzden hem kaynaşma, hem de yapılacak olan hizmetler konusunda istişarede bulunmak istediklerini” ifade etti.

KÖYDES İlçe Müdürü A. Selman Ertürk ve İlçe Özel İdare Müdür Vekili Mehmet Yerebakan 11-13 Kasım günlerinde yaşanan sel ve afet sonrasında aciliyetlikle yapılan hizmetleri slayt eşliğinde gösterimde bulundu. Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek; “Borçka ilçemize atamamız yapıldıktan sonra tüm muhtarlarımızla birlikte bir arada bulunamamıştık. 11-13 Kasım tarihlerinde ilçe mahalleleri ve köylerimizde yaşanan sel ve afet sonrasında 37 köy ve 5 mahalle muhtarımızla birlikte durum değerlendirme istişare talep toplantısı düzenledik. Yaşanan afet sonrasında zarar gören alt yapıları ile ilgili genel durum değerlendirilmesi yapıldı. Bunun yanı sıra 2016 yılı içerisinde köylerde yapılması istenilen projelerle ilgili istek, öneri ve düşüncelerini” ifade ettiler. Kaymakam Örnek; “Köy ve mahalle muhtarlarımızla birlikte halkımız için koordineli ve ekip ruhu içerisinde çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı köy ve mahalle muhtarları tarafından afet kapsamında koordineli çalışmalarından dolayı İlçe Kaymakam Ertuğrul Örnek ve daire amirlerine teşekkür etmesiyle son buldu.