CHP Hopa Delege Seçimleri Yapıldı

0
1022

Hopa CHP İlçe kongresi için oy kullanacak delege seçimlerine 3 ayrı liste ile girildi.

Artvin’de CHP İlçe kongreleri öncesi delege seçimleri bütün heyecanı ile devam ediyor. Hopa’da İlçe Kongresi öncesi yapılan delege seçimleri yapıldı. CHP Hopa’da yapmış olduğu üye bazlı seçimle delegelerini belirledi. Üç ayrı listenin yarıştığı delege seçimlerini genç oluşumla birliktelik sağlayan mevcut yönetimin listesi yarışı önde tamamladı. 14 seçim bölgesi için kurulan sandıkların üçünde üç farklı liste yarışa girdi. Dört sandıkta ise iki liste yarıştı. Yedi sandıkta ise tek lise ile seçimler gerçekleşti. Mavi, Beyaz ve Sarı renkteki listelerin yarıştığı seçimlerde 730 üyeden 550 üye katılım gösterdi.

Sandıklardan Mavi Listenin büyük çoğunlukla önde çıkması ardından İlçe başkanı Adnan İskender bir açıklama yaptı. İskender açıklamasında şunları söyledi: “Demokrasi, kardeşlik, barış ve sevgi içinde bir delege seçimini geride bıraktık. Kongre sürecimiz devam ediyor. İlçe kongremizi 26 Kasım tarihine kadar Yönetim Kurulumuzun açıklayacağı bir tarihte yapacağız. İlçe Kongremizde İlçe Başkan ve Yönetim kurulunu seçeceğiz. Seçeceğiz çünkü önümüzde zorlu bir seçim maratonu var. Yerel Yönetim, Milletvekili ve nihayetin de Başkanlık seçimlerini de seçilecek bu yönetim göğüsleyecektir

Bundan dolay bizler bu delege seçimi ve İlçe kongremizi önemsiyoruz. Üretken, Organizasyon yeteneği olan, toplumun tüm kesimleri ile sıcak diyalog kuracak olan yeni yönetimde çalışkanlık, fedakârlık ve demokrasi bilinci esas olan kıstaslar belirleyici olacaktır. Yaptığımız bu delege seçiminde bizimle beraber emek sarf eden, değerli zamanlarını cansiperane bir şekilde bu sürece ayıran tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu arada tam bir Demokrasi şöleni içinde geçen delege seçimlerinde listeleri ile bu sürece destek veren Gürbüz Akyüz ve Hakan Gül arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum.

Kamuoyunun ve halkımızın şunu bilmesini istiyorum. Bir seçim sürecini geride bıraktık. Şimdi önümüzde artık partimizi daha ilerilere nasıl taşırız diye emek sarf edecek bir tek seslilik hakim olmalıdır. Arktik sen-ben yok biz varız. Kazanan partimiz, kazanan demokrasi ve kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İkinci listenin sözcüsü Hakan Gül ise “Üyeler kendi takdirlerini kullandı. Bu yarış devam edecek, parti içi mücadele bize güç ve ivme kazandırır” dedi.

CHP il başkanı Ali Yücel Kurt seçimlerin sona ermesi ardından bir açıklama yaptı. Kurt “Sevgili arkadaşlar Adnan başkanın da dediği gibi burada CHP kazanmıştır. Mahalle delege seçimi siyasetin en küçük, en az olduğu noktadan yukarıya doğru başlamasıdır. Belki de 20 yıldır, 25 yıldır parti içi demokrasiyi bugüne kadar hiçbir yönetici arkadaşımız uygulamamıştır. Bu bizlere ve sizlere nasip oldu. Bunu çok iyi bir CHP aile kültürüne ve parti kültürüne yakışır şekilde Hopa’da yerine getirmemiz, bizim düşmanlarımıza karşı çok büyük bir önem taşımaktaydı. O yüzden burada emeği olan, burada bu konuda mücadele eden başarılı bir şekilde bugünü sonuçlandıran bütün üyelere, kardeşlerime, yoldaşlarıma, çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız yaşasın Cumhuriyet yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi” dedi.