CHP’li Murat Özçep: Hopa’yı yeniden kazanmak ve hep beraber yönetmek için adayım

1
997

Kurultay tartışmalarının sürdüğü CHP’de, Artvin İl Genel Meclis üyesi Murat Özçep Hopa Belediye Başkanlığı için aday olmak istediğini açıkladı.

CHP Hopa İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Hopa İlçe Başkanı Adnan İskender, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun, CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, CHP Artvin 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çarbacıoğlu, Kemalpaşa Belediye başkanı Ergül Akçiçek, Hopa’daki sol ve demokratik parti-kurum temsilcileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Partideki görevi gereği toplantıya katılamayan Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan gönderdiği mesajla tüm katılımcılara selamlarını iletti.

photo 2018 08 01 18 58 48

CHP ilçe örgütünün dışına taşan bir kalabalığa seslenen Murat Özçep: “Hepinizin bildiği gibi ülke tarihimizin en kara ve zor günlerinden geçiyoruz. Yüzyıllardır süre gelen meclis ve parlementonun lağvedildiği, bütün güçlerin tek bir kişinin eline geçtiği, demokrasi ve özgürlüklerin rafa kaldırıldığı, her türlü muhalefetin suç sayıldığı, yaşamın her alanında baskı ve saldırıların arttığı bu süreci beraber yaşıyor ve idrak ediyoruz.” dedi.

BİRLİK VURGUSU

Konuşmasında birlik ve beraberlik vurgusu yapan Özçep: “Bütün bunları hep beraber yaşıyorsak yine bu karanlık günlerin içerisinden de “Hep beraber” çıkmak boynumuzun borcudur.” İfadelerini kullandı.

HOPA’NIN GELENEĞİNDE VAR

Beraber hareket etmenin CHP’nin ve Hopa halkının geleneğinde olduğuna dikkat çeken Özçep şunları söyledi: “Bu tavır ve birikim Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneğinde Hopa örgütümüzde ve Hopa’nın duyarlı halkında bulunmaktadır.

Cumhuriyet Halk Parti’sinin geleneğinde bulunmaktadır çünkü; partimiz, Cumhuriyet’in kurucu iradesidir. Bu kurucu irade yine üzerine düşen görevi yapacak ve memleketi içerisinde bulunduğu durumdan kurtaracak güce sahiptir.

Hopa örgütümüzün geleneğinde bulunmaktadır çünkü; örgütümüz Türkiye’nin en genç ilçe başkanlarını, en genç il encümenlerini çıkarmıştır. Hopa örgütümüz gençlerin önünü açmakla kalmayıp; Hopa tarihine önemli belediye başkanları kazandırmış ve sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini vermiştir.

Hopa halkında bu gelenek bulunmaktadır çünkü; Hopa halkı zalimin zulmüne hiçbir zaman diz çökmemiş, her zaman dik durmuş; memleketine, çayda emeğine ve deresine sahip çıkmıştır.”

photo 2018 08 01 18 56 57

HEP BERABER YÖNETMEK İÇİN ADAYIM

“Hep Beraber Hopa” diyerek bir yola çıktığını söyleyen Murat Özçep: “Örgütümle beraber, gençlerle beraber, kadınlarla beraber, emekçilerle beraber, Hopa halkıyla beraber; Hep Beraber Hopa’yı yeniden kazanmak ve beraber yönetmek için Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkan Aday Adayı olduğumu açıklıyorum.

Hopa’mızın sorunlarını ve dertlerini biliyorum. Aday adaylığım sürecinde Hopa’mızı içinde bulunduğu durumdan çıkaracak ve Hopa’ya yakışır bir belediyecilik anlayışını güçlendirecek, Hopa’nın yüzünü tekrar güldürecek sosyal, kültürel alanlarda aktif, ekonomik faaliyetlerinde hesap veren, gençlerin ve kadınların daha katılımcı olduğu bir belediyecilik anlayışı için proje ve programları “hep beraber” oluşturmak ve gerçekleştirmek için çalışacağım.” dedi.