İstanbul’da 7 Mart “Artvin Buluşması” İle Kutlandı!

0
526

İSTANBUL-İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren Artvin STK’ları “7 Mart Artvin’in Kurtuluşu” etkinliklerinde bir araya gelerek muhteşem bir geceye imza attılar.

Artvinliler Hizmet Vakfı öncülüğünde başlatılan “7 Mart Artvin’in Kurtuluşu” kutlaması, Federasyon, Vakıf ve derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu “Artvin Platformu” çatısında Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde çoğunluğunu Artvinlilerin oluşturduğu 2500 kişi ile kutlandı.

Beykoz Artvinliler Halk Oyunları Ekibinin muhteşem dans gösterisi ile başlayan eğlenceli kutlamada, Artvin’in sevilen sanatçılarından Bayar Şahin sunuculuğunu ve organizasyonluğunu yaptı. Gecede Artvinliler Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Mine Emirzade Artar’ın girişimleri ile 5 bin “Bişi” ve 5 bin su dağıtıldı. Macahel Vakfı’nın “Dünden Bugüne Kültürümüzü yansıtan aletler, kültürel giysi, dokuma aletleri, tarımsal aletler, eski yaşamı yansıtan sergisine büyük ilgi vardı. 08artvin Dergisi’nin fotoğraf sergisi de görülmeye değerdi.

Siyaset “Artvin’de Buluştu!

Artvin Platformu’nu temsilen, Artvinliler Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Melek açılış konuşmasını yaptı. 7 Mart’ın Artvin için önemini vurgulayarak, “Bu anlamlı birlikteliğimiz, Artvin’de muhtemel sorunlarımızın giderilmesinde de ortak bir çözüm olacaktır. Hepimize düşen görev ortak paydamız olan “Artvin Birlikteliğinde buluşmaktır. Burada her görüşten arkadaşlarımız var. Türkiye’nin birlik beraberliği, huzur ve mutluluğu için elimizden ne geliyorsa Artvinlilik duyarlılığı ile başaracağız” dedi.

Siyasilerden ise ilk konuşmayı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan yaptı. Bayraktutan’ın konuşması alkışlarla birlikte duygulu anlar yaşattı. Bayraktutan’ın konuşmasından sonra platforma çıkan Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, İstiklal Marşımızın mısraları ile başladı. Artvin’in Kurtuluşu ile ilgili bilgileri davetlilerle paylaşarak, Artvin’e yapılan ve yapılması gereken önemli projeleri açıkladı. Artvin Milletvekilleri dışında davetliler arasında CHP’den İstanbul Milletvekilleri Akif Hamzaçebi ve Engin Altay’da vardı. Yaptıkları kısa ve anlamlı konuşmalar ile Artvinlileri mutlu ettiler.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş salona girdiği andan itibaren 7’den 70’e herkesin ilgi odağı oldu. Davetlilerle birlikte fotoğraf çektirmekten hiç sıkılmadı. Protokolde İsmet Acar’ın yanına oturan Topbaş yaptığı sohbeti gözlerden kaçmadı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan davetliler arasındaydı.

Artvinli Sanatçılar Aynı Sahnede!

Yapılan konuşmaların ardından sahne şovu kaldığı yerden devam etti. İlk kez Artvin’in sanatçıları aynı sahneyi bir gecede paylaştılar. Birbirinden değerli ezgileri ile davetlileri eğelendirdiler.

İlk kez Artvin’in sanatçıları aynı sahneyi bir gecede paylaştılar. Birbirinden değerli ezgileri ile davetlileri eğlendirdiler. Aydoğan Topal, Bahadır Ural, Bayar Şahin, Harun Topal, Bizim Yaşar, Cemal Çayırcı, Entu, Ebral Aydın, Elincan Vayiç, Filiz Yıldırım, İbrahim Özbayrak, Nedret Ural, Neslihan Özaltun, Samida, Soysal-Cemal kardeşler, Tolga Kurtoğlu, Uğur Dayal, Beykoz Artvinliler Halk Oyunları Ekibi gecede sahne aldı.