Özgürlük ve Dayanışma Partisi Artvin İl Örgütü yeni parti binasının açılışını gerçekleştirdi

0
480

ÖDP Artvin İl Örgütü 5 Temmuz Cuma günü Parti Merkez Yürütme Kurulu üyeleri Pınar İçel, Bülent Forta ve Alper Taş’ın katılımıyla Cumhuriyet Caddesi Akay İşhanı Kat:2’de yeni parti binasının açılışını gerçekleştirdi.

Parti binasının açılışının ardından il örgütü ve STK’lerin katılımıyla herkesin söz aldığı bir toplantı düzenlenerek yeni dönemin değerlendirilmesi yapıldı.

ÖDP’den dayanışma pikniği

ÖDP Artvin İl Örgütü, Bülent Forta ve Alper taş ile birlikte yaklaşık 150 kişinin katılımıyla Şavşat Sahara Milli Park alanında Dayanışma Pikniği düzenledi.

Piknikte konuşma yapan Alper Taş, Beyoğlu Belediye Başkanlık adaylığı sürecinden bahsederek, “Kendi fikrimizi, çizgimizi, düşüncelerimizi ve birikimlerimizi anlattık. Sandıktan çıkamadık çünkü zaman sardı, 45 gündü ama sandıktan çıkamazsak bile siyaseten kazanacağız, kalıcı bir iz bırakacağız ve AKP-MHP faşizmine karşı Beyoğlu en önemli direnç noktalarından biri olacak demiştik. Bunu başardık” dedi ve AKP-MHP faşizmine karşı sandıkta bütün adaletsizliklere rağmen güçlü bir tokat attıklarını vurguladı.

Devrimci tarihin katkısı büyük

AKP’nin Artvin’de yarattığı iktidarı yenmenin en büyük hedefleri olduğunu ifade eden Taş, “7 ilçede sol yönetim anlayışı kazandı. Bunda bizim de çabamız var, bu çabayı küçümsemeyin, 7 ilçe Artvin’de kazanıldıysa bunda Artvinli devrimcilerin çok büyük emeği ve katkısı var” dedi ve bu katkının sadece bugüne ait olmadığını, Artvin’deki başarının altında tarihte Artvin’de yaşatılmış ve yeşertilmiş şanlı bir direnişin, devrimci mücadelenin çok önemli katkısı olduğunu belirtti.

‘Biz halkın örgütlenmesini savunuyoruz’

Yerel seçimlerde başarı sağlansa da kendilerinin devrimci olduğunu ve iradelerini kişilere endekslemediklerini belirten Taş, “Biz halkın örgütlenmesini savunuruz. O yüzden kendi kişisel iktidarımız değil halkın örgütlü iktidarıdır esas olan. Elbette ki İmamoğlu’nun söylediklerini destekleyecektik ve destekledik ama biz bu kampanyayı nasıl 70’li yıllarda umudumuz Ecevit diye yürütmediysek, umudumuz İmamoğlu diye de yürütmeyeceğiz” dedi ve konuşmasını “Her yerde halkın örgütlenmesini, söz yetki kararın iktidar olmasını savunan bir demokrasi anlayışı içinde olacağız” sözleriyle sonlandırdı.