Remzi Yavuz, Basın Müdürlüğü Görevine Başladı

0
659

ARTVİN-Artvin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne asaleten atama gerçekleştirildi. Bir dönem Artvin Valiliği Basın ve Halka İlişkiler Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapan Remzi Yavuz, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne asaleten atandı. Ataması gerçekleştirilen Remzi Yavuz, yeni görevine başladı.

Artvin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten Gülşen Çınar’ın yerine asaleten atama gerçekleştirildi. Remzi Yavuz, 2015 yılında 23 Ağustos 2015 tarihinde yapılan İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve unvan değişikliği sınavını kazanarak 11 Aralık 2015 tarihinde Artvin Valiliği İl Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı. Remzi Yavuz, bu göreve asaleten atandı. Bir dönem Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görev yapan Remzi Yavuz, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’nde şef olarak çalıştıktan sonra görevde yükselme sınavını kazandıktan sonra asaleten olarak Artvin İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevine asaleten ataması gerçekleştirildi. Atanan Remzi Yavuz yeni görevine başladı. Artvin’deki basın ile Artvin Valiliği arasındaki iletişimden sorumlu olacak olan Remzi Yavuz, bu göreve yabancı olmayan bir kişi. Daha önce de kurumda çalışan ve Artvin basınını da yakından tanıyan Remzi Yavuz’un göreve başlaması ile birlikte İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde yeni dönem başlamış oldu. Remzi Yavuz’un göreve başlaması nedeniyle tebrik ziyaretleri de gerçekleştirilmeye başlandı.

Remzi Yavuz Kimdir?

25 Eylül1983 tarihinde Artvin ili Yusufeli ilçesi Demirköy köyünde doğdu. 9 yaşında devlet koruması altına alınarak, Erzurum çocuk yuvası ve Artvin yetiştirme yurdunda kaldı. İlkokulu Erzurum ilinde, ortaokul ve liseyi Artvin merkezde okudu. Üniversite eğitimimi Kırıkkale Üniversitesi Rafineri ve Petrokimya bölümleri ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı.23Haziran 2004 tarihinde Ardahan Valiliği’nde veri hazırlama kontrol işletmeniolarak göreve başladı. Ardahan Valiliği’nde İl Yazı İşleri, İl Dernekler, İl İdare Kurulu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve İl Planlama Koordinasyon Müdürlüğü’nde görev yaptı. Ardahan Valiliği’nde Hukuk İşleri Şube şefliğini vekâleten yürüttü. Ardahan il planlama ve Koor. Müd. vekaleten görevde bulundu. 2007 yılında Artvin Valiliği’ne tayin olarak Artvin İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde göreve başladı. 2011 yılı sonuna kadar 4,5 yıl süreyle görev yaptı. 2011 yılı sonunda yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavını kazanarak 27 Şubat 2012 tarihinde Artvin Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğünde Nüfus Şefi olarak göreve başladı.  2015 yılında 23 Ağustos 2015 tarihinde yapılan İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve unvan değişikliği sınavını kazanarak 11 Aralık 2015 tarihinde Artvin Valiliği İl Basın Ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı.