Zafer Şahin Gelibolu’da Barış İçin Koştu

0
570

ARHAVİ – Arhavili Milli Atletimiz Zafer Şahin Çanakkale Savaşları’nın yaşandığı Gelibolu Yarımadası’nda düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu’nda “Barış” için koştu.

Turkcell’in ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu olan Turkcell Gelibolu Maratonu’na Arhavi’den katılan milli atletimiz Zafer Şahin dereceye girmeyi başarıp günün anısına madalya aldı.

Turkcell’in ana sponsorluğunda bu yıl ikincisi düzenlenen, Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu Turkcell Gelibolu Maratonu, ‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla ve 6 bin kişinin katılımıyla düzenlendi. Maraton, yarı maraton, 10 kilometre ve halk koşusu olarak dört kategoride gerçekleştirilen maratonda, Gelibolu Yarımadası’nın tarihi parkuru geçildi. Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Gelibolu Yarımadası’ndaki koşuda 42 kilometrelik parkuru erkeklerde Keyfalew Deja Buruse, kadınlarda da Şirin Mine Kılıç ilk sırada tamamladı. Yarı maratonda şampiyonluk erkeklerde Aydın Çeken, kadınlarda ise Raluca Apostol’un oldu. 10 kilometrelik koşuda ise birincilik erkeklerde Ahmet Tek, kadınlarda ise Amal Mohammed’e gitti.

6 Bin Kişi Barış İçin Koştu

Bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ‘Barış’ temalı ilk maratonu 2 Ekim Pazar günü koşuldu. Avek Otomotiv sponsorluğunda gerçekleşen Turkcell Gelibolu Maratonu, katılımcı sayısıyla rekor kırdı. Geçen yıl 2 bin 500 kişinin yarıştığı koşu, bu yıl rekor kırdı, 6 bin kişi katıldı.

Fizy İle Maratonda Müzik Keyfi

Dünyanın en önemli tematik parkurlarından biri olarak kabul edilen Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda koşulan Turkcell Gelibolu Maratonu’nda sporcular için bir de sürpriz hazırlandığı öğrenildi.

Sporcular, Türkiye’nin en zengin müzik arşivlerinden birine sahip dijital müzik platformu fizy’de hazırlanan koşu playlist’ini Turkcell’in dağıttığı kulaklıklarla dinleyip parkurun keyfini müzik eşliğinde çıkardılar. Ayrıca Turkcell Gelibolu Maratonu’nda maraton, yarı maraton ve 10 kilometre koşusunda yer alan sporcular akıllı göğüs numarasıyla, kendilerinin koşarken çekilen fotoğraflarına mobil cihazlarından ve bilgisayarlarından ulaşabildiler. Turkcell Gelibolu Maratonu’na katılan sporcular www.turkcellgelibolumaratonu.com sitesine girerek, göğüs numaralarıyla kendilerine ait fotoğrafları görebilecekler.