Başkan Aytekin “Okullarımızın Yanındayız”

0
805

YUSUFELİ-Yusufeli Belediyesi, Alanbaşı Bağlar Ortaokulu bahçesini kilit parke taşı ile kapladı.

İlçe merkezi ve mahallelerini yaklaşık 120 bin metrekare kilit parke taşı ile kaplayan Yusufeli Belediyesi, Alanbaşı Bağlar Ortaokulu’nun ihtiyacı nedeniyle okul bahçesine kilit parke taşı döşedi.

Toprak olan bahçenin toz dumanından rahatsız olan öğrenci ve okul yönetiminin isteğini geri çevirmeyen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, okul bahçesine 700 metrekare kilit parke taşı döşenmesi talimatını vermişti. Geçtiğimiz aylarda tamamlanan çalışma ile yeni görünümüne kavuşan Alanbaşı Bağlar Ortaokulu Bahçesi, öğretmen ve öğrencilerin hizmetine sunuldu. Yusufeli Belediyesi, ilçe merkezindeki diğer okulların da bahçe düzenlemelerini yapmıştı.

Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin
Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin

Yusufeli Belediyesinin ilçedeki okullara desteğini değerlendiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, kendisinin de eğitim camiasından gelen bir öğretmen olarak okulların sorunlarına ve ihtiyaçlarına yabancı olmadığını söyledi. Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “göreve başladığımız günden beri ilçedeki okullara imkanlarımız doğrultusunda destek olmaya çalışıyoruz. Yeni dönemimizde de okullarımızın yanında olma gayretindeyiz. Yurdumuzun her tarafında olduğu gibi ilçemizdeki vefakâr öğretmenlerimiz özverili bir şekilde görevlerini ifa ediyorlar, ilçemiz eğitim öğretim hayatına katkılarından dolayı onlara minnettarız” dedi.

Alanbaşı Bağlar Ortaokulu, Yusufeli ilçe merkezine 29 kilometre uzaklıkta bulunuyor.