A. Hopaspor’dan deprem bölgesine yardım kampanyası

0
90

Artvin Hopaspor Kulübü Yönetimi, 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremden etkilenen afet bölgesinde bulunan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.

Artvin Hopaspor Kulübü Yönetimi, Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan,6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kilis, Diyarbakır, Adana, Şanlıurfa, Osmaniye, Gaziantep, Malatya, Hatay olmak üzere civar illerde de şiddetli şekilde hissedilen 7.7 büyüklüğündeki deprem sonrası afet bölgesinde bulunan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Deprem sonrası genel hayatı olumsuz etkileyen şartların giderilmesi ve afetzede vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için başlattığımız kampanya kapsamında tüm Artvin ve Hopa halkımızdan destek bekliyoruz. Deprem bölgesindeki yurttaşlara gönderilmek üzere ısıtıcı, battaniye, yastık, gıda kolisi, kuru gıda, hijyen seti, bebek maması, kışlık bot ve mont gibi ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Deprem bölgesine yardımların ulaştırılması için vatandaşlarımızın ürünleri kulübümüze getirmelerini bekliyoruz. Bu zor günleri el ele vererek atlatacağız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza ise acil şifalar diliyoruz” denildi.