Arhavi ADD İlköğretim Haftası Mesajı Yayınladı

0

ARHAVİ – Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şube Başkanı Emine Hekimoğlu bir mesaj yayınlayarak İlköğretim Haftasını kutladı. Hekimoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Başöğretmen Atatürk’ün; “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” diye hitap ettiği kıymetli meslektaşlarım; değeri biçilemeyen eseriniz olan öğrencilerinize kavuştunuz, ne mutlu size!..

Atatürk’ün “Geleceğin bir gülü, yıldızı, ışığısınız.” dediği geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler… “Yurdu asıl ışığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim ve kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Bir ulusu özgür, bağımsız, onurlu, yüce, sosyal bir toplum biçiminde yaşatan ya da ulusu tutsak ve yoksulluğa bırakan eğitimdir.” demiştir.

 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize, öğrencilerimize ve ailelerine başarılı, huzurlu, aydınlık içinde bir dönem geçirmelerini diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak bizler de amaçlarımız doğrultusunda öğrenciler için bir çok etkinlikler yapmaktayız.

Bu güne değin yaptığımız gibi, bu yıl da yapacağımız etkinliklerimiz şunlardır;

  1. Üniversite öğrencilerimize 15 Kasım’dan itibaren eğitim yılı boyunca burs vermeye başlanacaktır. (Öğrencilerimiz 1-30 Ekim tarihleri arasında derneğimize uğrayarak, Eğitim Bursu Başvuru Formlarını doldurabilirler.)
  2. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yüksek Okul öğrencilerinden birer kişiyi Anıtkabir’e, müzelere, Pembe Köşk’e ve TBMM götürülecektir.(Yarışma konusu ve şartları okullara bildirilecek ve eserler 20 Ekim’e kadar okullara ya da derneğimize teslim edilecektir.)
  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda ve haftasında geniş katımlı Çocuk Şenliği yapılacaktır.(Çocuk şenliğine hazırlık amacıyla nisan ayı boyunca okullarda Resim-İş derslerinde uçurtma yapımı gösterilecek ve yardımcı olunacaktır.)
  4. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Haftasında gençlerin istekleri doğrultusunda gençlik şöleni düzenlenecektir.(Belirli tarihlerde ADD Genel Merkezince açılan yaz kamplarına, iki gencimiz yollanacaktır.)
  5. Haziran ayı sonunda İstanbul Büyükada’da tesislerinde yapılacak olan Nazım Hikmet Yaz Kampı’na 13- 15 yaş aralığında beş öğrencimiz yollanacaktır.(Yarışma konusu ve şartnamesi ikinci dönem başında açıklanacaktır.)
  6. Eğitim Öğretim yılının belirli zamanlarında derneğimizde takviye amaçlı ücretsiz dersler verilecektir. 

Sevgili çocuklar; bilgi isteyin öğretmenlerinizden, onlar size derya olur, karanlıkta ışığınız olur. Sevgili öğretmenim; çocukların güzel dünyalarında, fedakarlığınızla ve maharetinizle yapacak, sevecek ve ümit edecek o kadar çok şeyiniz var ki!. İlköğretim haftanız kutlu olsun. Sevgilerimle”.