Artvin Belediyesi Mezbahanesinin Rekoru 900 Kg’lık Dev Boğa

0
576

Artvin’de faaliyetlerini sürdüren Sadıkoğlu Hayvancılık, Artvin Belediyesi ait Mezbahanede 900 kg boğa kestirerek mezbahanenin rekorunu kırdı.

Artvin Belediyesi tarafından geçtiğimiz kurban bayramı öncesi hizmete giren mezbahaneye hayvan sahiplerinin ilgisi büyük. Hayvancılıkla uğraşanlar için büyük kolaylık sağlayan Artvin Belediyesi mezbahanesi kesimler son hız devam ediyor. Kesimlerde Artvin Belediyesine ait mezbahanesi kullanan Sadıkoğlu Hayvancılı bu kez 900 kg’lık dev boğayı kestierek bir rekora imza attı.

Sadıkoğlu Hayvancılık olarak Artvin’de hayvancılık sektöründe profesyonel anlamda besicilik yapan Taner Köse’nin bugün Artvin Belediyesinin mezbahanesine Bibak AVM de satılmak üzere kesime getirdiği 900 Kg’lık hayvan  465 kg et çıktı. İşlete sahibi Taner Köse yaptığı açıklamada ” %100 yerli üretim olan Artvin merkez ve ilçe köylerinden satıl aldığımız hayvanlarımızı Artvin Merkez deki tesisimizde %100 doğal açık besi besleme metoduyla yetiştiriyoruz. Bu üretimlerimizi kurban bayramında ve yine bünyemizdeki bir diğer işletmemiz Bibak AVM de halkımıza sunuyoruz. Şimdiye kadar Artvin’de mezbahanemiz olmadığından dolayı kesimde bazı sıkıntılar yaşıyorduk yalnız hizmete giren mezbahamız sayesinde beslediğimiz hayvanlarımızı halkımıza daha taze bir şekilde hijyen ve sağlıklı koşullarda halkımıza sunabiliyoruz. Artvin Belediyesinin ve Tarım İl Müdürlüğünün eş zamanlı kontrol eden veteriner hekimlerinin de bu kesimlere eşlik etmesi hayvanların sağlık kontrollerini yapıyor olmaları ve etleri inceledikten sonra satışa müsaade etmeleri de Artvin için bir nimet oldu. Bu nedenle bu hizmeti sunan Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye ve Tarım İl Müdürümüz Dursun Okur beyefendiye bu özverili davranışlarından dolayı teşekkür ederim. Bu güven neticesinde hem halkımız güvenle et yemekte hem de Ankara, İstanbul, Bursa gibi illerde bulunan hemşerilerimize buradan et göndermekteyiz. İlimiz fabrika sanayi gibi konularda mahrumiyet yaşa da bu gibi konularda büyükşehirlerin bize imrendiği bir il konumundadır. Son olarak mezbaha çalışanlarına ve Artvin belediyesi veterineri Mesut bey ve il müdürlüğümüz veterinerlerine teşekkür ederim. Artvin’imiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi. 900 kg’lık dev boğayla rekora imza atan Taner Köse, bu rekoru yine kendinsin kıracağını ifade etti.

Haber: Adem Güngör