Artvin Halk Oyunları Ekiplerinden Büyük Başarı

0
664

Artvin Halk Oyunları ekipleri,  Erzurum ve Kayseri illerinde gerçekleştirilen halk oyunları grup yarışmalarında 2 birincilik ve bir üçüncülük elde ederek, Türkiye şampiyonasına katılmayı başardı.

ARTVİN-Artvin Halk Oyunları ekipleri,  Erzurum ve Kayseri illerinde gerçekleştirilen halk oyunları grup yarışmalarında 2 birincilik ve bir üçüncülük elde ederek, Türkiye şampiyonasına katılmayı başardı.

Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibimiz Kayseri’de düzenlenen bölge finalinde düzenlemeli dalda bölge 1’ncisi olarak ilimizi Kocaeli’nde yapılacak Türkiye finalinde ilimizi temsil edecek.

Arhavi Hüseyin Gürkan Anadolu Lisesi Erzurum’da 04.03.2017 tarihinde düzenlenen bölge finalinde düzenlemeli dalda 1’ncisi olarak ilimizi Sakarya’da yapılacak olan Türkiye finalinde temsil edecek.

Ayhan Şahenk Meslek Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibimiz Erzurum’da düzenlenen bölge finalinde düzenlemesiz dalda bölge 3’ncüsü oldu. İlimizi Sakarya’da Türkiye finallerinde temsil edecek.

Ayrıca, Erzurum’da düzenlenecek olan yıldızlar halk oyunları grup müsabakalarında Atatürk Ortaokulu ve Gazi Ortaokulu halk oyunları ekibimiz ilimizi temsil edecekler.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci yaptığı açıklamada, “Artvin Halk Oyunları ekiplerimiz gruplarından başarılı bir şekilde çıkarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmışlardır. Yarışmada ilimizi temsil ederek derece yapan ekiplerimizi kutluyor ve bundan sonraki yarışmalarda başarılar bekliyorum” dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise İl Milli Eğitim Müdürü Kahveci’yi arayarak halk oyunları ekiplerinin gösterdiği başarılarından dolayı tüm ekipler adına tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Vali Doğanay, valilik olarak her zaman kültürel ve sportif faaliyetlere destek verdiklerini belirterek, halk oyunları ekiplerinden Türkiye şampiyonluğu beklediğini söyledi.