Artvin’de Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi Tamamlandı

0
639

ARTVİN-Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğünce Aile Hekimliği uygulamaları kapsamında halen sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar arasında Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi tamamlandı.

Söz konusu eğitim Uzm. Dr. Ayşenur Alper Gürz, Dr. Suna Faiz Bakırcı, Dr. Erol Hallaç, Nurullah Gül ve Dr. Mustafa Kemal Durmuş’ un katkıları ile gerçekleştirildi.

Aile Hekimliği ve Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürlüğünce Aile Hekimliği uygulamaları kapsamında halen sözleşmeli aile hekimi olarak görev yapanlar  arasında daha önce Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi almamış hekimler ile Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve İlçe Devlet (Entegre) Hastanelerinde görev yapan hekimlerimize Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ikinci tur “Aile Hekimliği 1. Aşama Uyum Eğitimi (Sertifikalı)”  gerçekleştirildi.

Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç tarafından son oturumda eğitim ile ilgili değerlendirmeler yapılmış ve eğitimcilere teşekkür belgeleri müdürümüz tarafından takdim edildi.