Avukatlar Günü için çelenk koyma töreni düzenlendi

0
75

Artvin Barosu, hukuk ve yargının olmadığı bir ülkede 5 Nisan Avukatlar Günü’nü ancak mücadele ve dayanışma günü olarak kabul ettiklerini vurguladı.

Artvin Baro Başkanlığı 5 Nisan Avukatlar Günü nedeni ile saat 09.00’da Milli İrade Meydanında bulunan Atatürk Büstüne çelenk koyma töreni düzenledi. Törene Baro Başkan Vekili Av. Çetin Tekdoğan ve Baro üyesi avukatlar katıldı.

Çelenk sunumunun ardından açıklamalarda bulunan Baro Başkan Vekili Çetin Tekdoğan, şubat ayında Kahramanmaraş ve Hatay merkezli gerçekleşen on bir ili etkileyen depremin ardından deprem felaketinde kaybedilen on binlerce yurttaşın ve 121 meslektaşın acısını bir kez daha yüreklerinde hissettiklerini bu yüzden 5 Nisan Avukatlar Günü’nde bir kutlama gerçekleştirmediklerini, bugünün bir anma günü olduğunu belirterek “Avukatlar olarak birçok sorunumuz var, bu sorunlar geçmişte de vardı. 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla umuyoruz ki sorunlarımız çözülür. Onlarca kez yıkıma uğramış bu coğrafyada; derinlere kök salmış umudun, dirayetin ve dayanışma ruhunun, ulusumuza her seferinde düştüğü yerden kalkma kudreti verdiğinin bilinciyle; acılarımızı unutarak değil, kaybettiklerimizin hatıralarından güç alarak; her bir meslektaşımızın avukatlık mesleğini layıkıyla, gururla icra edebilmelerini sağlayana kadar kararlılıkla hareket etmeye devam edeceğiz.

Umudu yeniden büyüten tüm meslektaşlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun” dedi.