Bayraktutan’dan Bakan Eroğlu’na Sert Tepki

0
803

ANKARA-CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, TBMM’nde söz aldığı sırada yaptığı konuşma ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu tehdit etti. Bayraktutan, “Artvin’de bugün kan akarsa bunun sorumlusu sizsiniz Sayın Bakan” diyerek Cerattepe’de Artvin halkının Orman Bölge Müdürlüğü’nden ormanı korumaya çalıştığını söyledi.

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Orman Bakanı Eroğlu’na hitaben; “Artvinliler Ormanı sizden koruyorlar” …”Bakın, bu saatten sonra birinin burnu kanarsa sorumlusu sizsiniz, bunun bedelini siz ödeyeceksiniz” diyerek Bakan Eroğlu’nu sert bir dille uyardı. Bayraktutan, yaptığı konuşmada; “ Sayın Bakan, Cerattepe’yle alakalı vermiş olduğum soru önergesinin altına imza atmışsınız, demişsiniz ki: “Cerattepe’de orman katliamı yoktur.” Belge burada.

İlgili şirket diyor ki: “53 bin ağaç keseceğim.” Başka bir konuya ilişkin konuşacaktım. Biraz önce haber geldi, Cerattepe’ye Orman Bölge Müdürlüğü elemanları jandarma eşliğinde müdahale ediyorlar. Siz buraya demişsiniz ki: “Ağaç kesimi yapılmayacaktır, orman kesimi yapılmayacaktır.” Sayın Bakan, bugün veya yarın artık kan akarsa sorumlusu sizsiniz. Bakın, çok ciddi bir olay var, farkında değilsiniz bu boyutun nereye geleceğinin. Artvin’de, şu anda, Cerattepe’deki ormanı vatandaş sizden korumaya çalışıyor Sayın Bakan, sizden. Bunu bilin yani vatandaş diyor ki: “Orman Bakanı ağacı kesmesin diye…” Zatıalinizden, sizin bölge müdürünüzden… Bakalım siz mi kazanacaksınız, biz mi kazanacağız, hep beraber göreceğiz Sayın Bakan. Bunun altından nasıl kalkacağınızı merak ediyorum. Bakın, bu saatten sonra birinin burnu kanarsa sorumlusu sizsiniz, bunun bedelini siz ödeyeceksiniz Sayın Bakan, bu kadar açık ifade ediyorum yani bunu bilin. 50 bin ağaç kesilecek, buraya demişsiniz ki: “Ağaç kesimi yapılmıyor.” Bunun hukukta bir tek tanımı vardır, gerçeğe aykırı söylemek değil, yalan söylemektir bunun tarifi. Yazıklar olsun diyorum, başka bir şey demiyorum” diyerek Bakan Eroğlu’nu sert bir dille uyardı.