Çaykur fabrikasına baz istasyonu kurulunca Kemalpaşalılar eyleme geçti: “GSM operatörlerini değil çay üreticisini düşünün”

0
256

Artvin Kemalpaşa’da Çaykur fabrikasının bacasına gizlice baz istasyonu kurulması sonrası ilçe halkı fabrika önünde eyleme geçti. Kemalpaşalılar, baz istasyonun bir an önce sökülmesini istedi ve yarın yine fabrika önünde toplanmak üzere çağrı yaptı.

Artvin Kemalpaşa’da sabah 5.00’te Çaykur fabrikasının bahçesinde yer alan bacaya baz istasyonu kurulması ilçe halkının öfkelendirdi. Duruma tepki gösteren Kemalpaşalılar fabrika önüne yürüyerek baz istasyonun sökülmesini istedi.

Fabrika binası önünde toplanan Kemalpaşalılar, fabrika müdürüyle görüştü. Fabrika müdürü, kurulan baz istasyonundan haberdar olmadığını savunurken çevre sakinleri adına konuşan temsilci, “Benim evim burada hocam. Benim evimin karşısında baz istasyonu kurulmasını asla ve asla istemiyorum. Ben bu kapıdan içeri girebiliyor muyum müdür? Ben geldiğimde hiç kimseye sormadan bu kapıdan içeri girebiliyor muyum? Giremiyorum. Peki, o baz istasyonun malzemeleri kim tarafından içeri alındı?” diye sordu.