CHP Artvin Gençlik Kolları: Yurtlarda yaşatılan mağduriyet son bulsun

0
322

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Gençlik Kolları, KYK’ye ait 600 yatak kapasiteli yurda 1100 öğrencinin alınması, spor salonlarının ve mescitlerin yatakhaneye dönüştürülmesini protesto etmek amaçlı basın açıklaması düzenledi.

 

Dilan Şahinbaş

 

Artvin’de KYK’ye ait 600 yatak kapasiteli yurda 1100 öğrenci alınması ile birlikte spor salonları ve mescitler yatakhaneye dönüştürüldü. Bunun üzerine bu bilgiyi aktaran kadın öğrencinin 19 Ekim tarihinde saat 23.15’te 30 gün uzaklaştıma alarak çıkış yapması üzerine CHP Artvin İl Gençlik Kolları basın açıklaması düzenledi. Atapark Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasını CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz okudu. Yılmaz yaptığı basın açıklamasında öğrencilerin spor salonlarında ve mescitlerde kaldığının bir iddia değil gerçek olduğunu vurguladı.

Çıkan haberler doğrultusunda Valilik’ten gelen öğrencilerin mağduriyetlerini gidermek adına tedbir amaçlı ek yatak ve baza konularak odalar oluşturmak suretiyle öğrencilerin geceleyebilmeleri için imkan oluşturdukları açıklamasını dile getirerek, “Biz bu niteliksiz eğitimi reddediyoruz. Bir öğrenci bu konudan dolayı soruşturma geçirdi, öğrenci arkadaşımızın yurduna geri dönmesini eğer dönmezse de bu olayın üzerine gideceğimizi buradan dile getiriyoruz” dedi.

‘Meseleyi kapatmak istiyorlar’
Medyaya yansıyan haberin ardından yeni yapılan yurda eski yurttan yatakların ve diğer eşyaların götürüldüğünü ifade eden Yılmaz, “Yedek yatakhanelerde kalan öğrencilerden altmış lira para alarak normal odalara yerleştirdiler. Bu haber üzerine o yurda gidecek olan Milli Eğitim Müdürü ya da Vali sıkıntı çıkarmasın diye böyle bir yola girdiler. Meseleyi kapatmak istiyorlar” dedi.

‘Bu meseleyi hükümet çözemiyorsa…’
Bu meselenin parti ya da kişiye özel olmadığını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Biz öğrenci kardeşlerimizin nitelikli eğitim almasını istiyoruz. Karadeniz’de ünlü bir söz var; Dereler akar gider ama taşları da yıkar gider. Bu konuyu Vali, Hükümet çözemiyorsa emin olabilirsiniz ki CHP Gençlik Kolları çözecektir. Yeni yurdu açamıyorlarsa, içini dolduramıyorlarsa emin olun Gençlik Koları o yurdun içini doldurup öğrencilere sunacaktır” diyerek açıklamasını sonlandırdı.