CHP Artvin örgütünden Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden Çakıcı’ya tepki

0
142

Artvin’de CHP’li belediye ve ilçe başkanları ortak basın açıklaması yaparak Alaattin Çakıcı’nın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehditlerine tepki gösterdi.

Artvin Ataparkta gerçekleştirilen basın açıklaması CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber gerçekleştirirken basın açıklamasına Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Borçka Belediye başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Artvin Baro Başkanı Ali Uğur Çağal, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Necla Kaçan Karatepe, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Yavuz Dinç, CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Dilek Çoruh, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Altıparmak ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber burada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
“Genel başkanımıza birkaç gün önce bir mafya bozuntusundan mektupla tehdit yapıldı. Biz de onun için alanlardayız. Tepki gösteriyoruz. Lanetliyoruz. Bugün ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal durumu hepimiz bilmekteyiz. Nasıl bir yere sürüklendiğimizi hepimiz bilmekteyiz. Siyasal partilerin varlık nedeni ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu ve buna bağlı olarak vatandaşın sıkıntılarını dile getirmek ve de çözüm yollarını göstermek asıl görevidir, boynunun borcudur.

Bugün siyasal iktidar veya cumhur ittifakı diyebileceğimiz bileşenler ki AK Parti VE MHP dikensiz gül bahçesi istemektedirler. Eleştiri istemiyorlar. Kimse gerçekleri öğrenmesin istiyorlar. Eleştirilere asla tahammül edemiyorlar.

Eleştirilere karşı muhalefet partileri ağır eleştiri ve hakaretlere maruz kalmaktadır. CHP ve lideri sayın Kemal Kılıçdaroğlu ise ağır eleştiri ve hakaretlere uğramakta bu da yetmiyormuş gibi bir mafya bozuntusunun sayın genel başkanımıza sosyal medyadan paylaştığı bir mektupla tehdit ve saldırısı ile karşı karşıya kaldı. Sayın genel başkanımız daha öncede Artvin’e gelirken silahlı saldırıya uğradı. O silahlı saldırı da bir askerimiz şehit düştü. Daha sonra bir şehit cenazesi nedeniyle Ankara çubuk’ta bir meczup tarafından saldırıya uğradı. Ve orada genel başkanımız linç edildi.

Bunlarla karşı karşıya kaldı genel başkanımız. Bugün de bir mafya bozuntusu aklınca genel başkanımızı tehdit ediyor. Ve susturacağını sanıyor. Bunlar şunu sanıyorlar. Unlar saldıracaklar. Tehdit edecekler. Sayın genel başkanı itibarsızlaştıracaklar. Çok ama çok yanılıyorlar. Sayın genel başkanımız kendi çıkarlarını ve bir zümrenin çıkarlarını savunmuyor. Savunuyor olsaydı korkardı. Ancak tüm yaşamını halkın çıkarına adamış bir kişiyi aynı zamanda bir milletin kurtuluşuna öncülük etmiş mücadele içinde olgunlaşıp Anadolu ve Rumeli Müdafai hukuk cemiyetlerinin birleşmesi ile kurulmuş olan Cumhuriyet Halk Partisinin koltuğunda oturuyorsa yine bu toplumun milletin kurtuluş mücadelesini örgütleyip mücadeleyi zaferle sonuçlandıran dünyanın en büyük lideri halk adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün genel başkanlığını yaptığı CHP’nin liderlik koltuğunda oturuyorsa bu lider işte sayın kılıçdaroğlu tüm saldırılardan ve tehditlerden asla korkmaz. Bu devlet kuvai milliye ruhu ile tam bağımsızlık ve milli egemenlik anlayışı ile kurulmuş sosyal bir hukuk devletidir ama bugün bakıyoruz 97 yıllık Cumhuriyet yönetiminde böyle bir şey olabilir mi? Ama oluyor… en üzüntü duyduğumuz yan ise genel başkanımıza karşı yapılan bu saldırılar karşısında devleti yönetenlerin suskunluğu! İşte bu görülmedi 97 yıldır. Ama kime saldırı olursa olsun meclisin içinde kim olursa olsun devlet bu saldırıyı kınar ama kınamadı! Bugün de sessizlikleri ile aynı tavır devam etmektedir.

Genel başkanımız bu saldırılara karşı geri adım atmayacaktır. Ve bu kişilere pabuç bırakmayacaktır. Toplumu bölmeye ve ayrıştırmaya yöneliktir. Bu şekilde toplumu çatışmaya sokmak istiyorlarsa CHP bu oyuna gelmeyecektir.

Bu ülke ne çektiyse ayrıştırma ve çatıştırmalardan çekti. Bu ülkenin başarıları ise birlik ve beraberlikle sağlanmıştı.

CHP Ülkenin gerçeklerini sıkıntılarını halka anlatmaya devam edecektir. CHP’yi bugüne kadar kimse susturamadı susturamayacaktır. CHP umut olmaya devam edecektir”

Basın açıklaması yapılan açıklamanın ardından sona erdi.