CHP iktidar yürüyüşüne Artvin’den başladı

0
130

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Orhan Atan yaptığı basın açıklaması ile partisinin iktidar yürüyüşüne başladığını duyurdu.

CHP İl Başkanı Orhan Atan bugün saat 13.30’da parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Arhavi Belediye Başkanvekili Engin Erkan, Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, Şavşat İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu, Ardanuç İlçe Başkanı Mesut Aksakal, Yusufeli İlçe Başkanı Eylem Polat Şen, Borçka İlçe Başkanı Vehbi Yılmaz, Murgul İlçe Başkanı Mehmet Durmuş, il ve ilçe kadın kolları, parti üyeleri katılım gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Örgütü olarak yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için bugünden startı hep birlikte verdiklerini ve iktidar yürüyüşüne başladıklarını duyuran CHP İl Başkanı Orhan Atan mutlaka kazanacaklarını vurguladığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sayın İlçe başkanlarım ve yönetim kurulu üyelerimiz, çok değerli belediye başkanlarım, il genel meclis üyelerim, belediye meclis üyelerim, sevgili kadın kolları başkanlarım ve yöneticilerimiz, çok değerli Gençlik Kolları başkanlarım ve yöneticilerimiz; uzun zamandır birlikte çalışmaktan onur duyduğum il disiplin kurulu başkanı ve üyelerimiz, içlerinden biri olarak birlikte yol yürüdüğüm il yönetim kurulu üyelerim, değerli basın mensupları önceki dönem ilçe ve il başkanlarım yıllarca karşılık ve çıkar beklemeden Artvin’de partimize, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve Cumhuriyet Halk Partisine her zaman sahip çıkan değerli büyüklerim, amcalarım, ablalarım geleceğimizin güvencesi sevgili gençler

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Örgütü olarak yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için bugünden startımızı hep birlikte veriyoruz ve iktidar yürüyüşümüze başlıyoruz mutlaka kazanacağız.

Yalana talana dur demek için ülkemizin ve milletimizin gasp edilen kaynaklarını ve değerlerini tekrar halkımıza geri kazandırmak, yıllarca gelir kaybı yaşayan çalışanlara, insan onuruna yaraşır ücret sağlamak, emeklilerimizi açlığa mahkûm etmemek, işsiz gençlerimize iş aş bulmak, ihmal edilen köylümüzü yoksullaşan çiftçimizi yeniden ayağı kaldırmak için çaba göstereceğiz ve tüm halkımızın ortak dertleri bizim derdimiz olacaktır.

Küçük esnaf borç batağında, şoför esnafı icralık bu gidişata mutlaka dur diyeceğiz. Bunu, yalnız yapmayacağız, millet ittifakıyla yapacağız millet ittifakı olarak çok yakında bu memlekete ayrışmanın yerine kaynaşmayı, kardeşliği, barışı, getireceğiz.

Dünyanın yaşayacak olduğu 4. Sanayi devriminin ham maddesi insan, sermayesi akıl olacak

Bu ülkede yaşayan her yurttaşımızın dini, dili, inancı ne olursa olsun bizim ve millet ittifakı için eşit olacaktır. Hiç kimse bir başkasından üstün değildir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkes eşit şartlar altında onurlu bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ilgi ve alaka görecektir.

Ne yazık ki, iş bilmez dış politikalar sonucu ülkemizin sınırları yolgeçen hanına dönmüştür, vergisini veren, askerlik görevini severek yerine getiren yurttaşlarımızın hakkını yedirmeyeceğiz. Sınırlarımızdan elini kolunu sallayarak gelenleri millet ittifakı olarak, mutlaka insan onuruna yakışan bir şekilde kendi yurtlarına geri göndereceğiz. Ülkemizin değerlerini hiç kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz.

Yıllarca iktidar tarafından koruma altında olan halkın mallarına çöken iş insanı kısvesi altında olanlara da millet ittifakı iktidarında hukuk yoluyla hesap soracağız.

Başta, milletin anasına sövenlere, haksız kazanç sağlayanlara hep birlikte dur diyeceğiz.

Dünyanın, en güzel coğrafyası olan ülkemize ve ülkemizin en güzel yöresi Artvin’imize kâbus gibi çöken rantçılara, hukuk önünde ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız.  Artvin’imizin dağlarını, ormanlarını, derelerini peşkeş çekme devri bitecektir.

Gelin el ele verelim bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşanılan, laik, demokratik, sosyal hukuk devleti, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti’ni hep birlikte inşa etmeye başlayalım.

Mazeret aramadan Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Örgütü olarak Millet İttifakı dostlarımızla aydınlık içinde, barış içinde bir memleketi, hepimizin Türkiye’sini, yeniden inşa edeceğiz.

Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti.”