CHP’li Atan’dan “Çanakkale Zaferi” mesajı

0
76

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Orhan Atan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Atan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük bir zaferi gerçekleştiren milletin çocukları olmak, herkes için en büyük ve en haklı iftihar kaynağıdır. Çanakkale Deniz Zaferi, bağımsızlık, özgürlük, kardeşlik ve birlik ruhuyla verilen onurlu bir mücadelenin sonucudur. Milletimiz, bu var olma mücadelesinde topuyla, tüfeğiyle ve kanıyla bayraklaştırmak istediği bağımsızlığı, karşısındaki muazzam güce rağmen, yılmadan ve fedakarca kazanma başarısını göstermiştir.

Milletimizin hiç düşünmeden vatanı uğruna canını verdiği Çanakkale Savaşları, Milli Mücadelenin ilk meşalesinin tutuşturulduğu, Türk milletinin vatan ve millet sevgisinin doruğa ulaştığı bir kahramanlık destanı olmuştur. Yurdun dört bir yandan işgal altında olduğu, her türlü imkanının elinden alındığı bir dönemde kahraman milletimiz, bağımsızlığı ve vatanın bütünlüğü için tek yürek olmuş, canını seve seve ortaya koymuştur.

Şanlı zaferi dünya tarihine altın harflerle yazdıran başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimize, gazilerimize ve bugüne kadar vatan için can veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çanakkale Zaferi ve nice zaferlerimize yüzyıllar geçse de sahip çıkacak, vatan toprağının peşkeş çekilmemesi için mücadele edecek nice nesillerimizin yetişmesini temenni ediyorum.”