Darbelere Bir Sert Tepki de Eczacılar Odasından

0
584

ARTVİN – Türkiye’yi derinden sarsan ve yediden yetmişe herkesi üzen 15 Temmuz darbe kalkışması sonrası demokrasi nöbetleri Türkiye geneli devam ediyor.

Demokrasi için sokağa çıkan halk, birlik beraberlik ve kardeşlik mesajları verirken, her gece toplanarak “darbelere karşı omuz omuza” sloganları atılıyor. Çeşitli STK temsilcileri konuşmalar yapıyor. Eczacılar Birliği Trabzon 18. Bölge Eczacılar Odası Artvin İl Temsilcisi ve aynı zamanda Yeşil Artvin Derneği Başkan Yardımcısı olan Nursal Bülbül de konuşma yaparak darbeleri ve darbecileri kınayarak lanetledi. Bülbül yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Artvin Valiliği önü Cumhuriyet Meydanı’nda demokrasi için toplanan günlerdir yüce milletimiz, vatana, bayrağa, milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak, vatanımıza, devletimize ve demokrasimize haince saldırı düzenleyenlerin karşısına dikilmek için meydanları doldurarak nöbet tutmaya devam ediyor. Bu yüce milletin bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

Öncelikle bu hain saldırıya karşı dururken şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dileyerek hepsini ve bu vesile ile bu güzel vatanın kurtarılmasında ve korunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.

Devletimize, vatanımıza bayrağımıza sahip çıkmak için canları pahasına mücadele eden güvenlik güçlerimize ve onlara destek olmak için meydanları doldurup nöbet tutan halkımıza da sonsuz minnet ve saygılarımı sunuyorum.

Devletimize ve halkın seçtiği meşru yöneticilerimize darbe yapmaya teşebbüs eden, yüce meclisimize, devletimizin kurumlarına, güvenlik güçlerimize sivil vatandaşlarımıza ve devlet büyüklerine karşı terör saldırısında bulunan hainleri de nefretle kınıyorum.

Bu millet öyle bir millet ki zor günlerde vatan, devlet, bayrak söz konusu olduğunda tüm farklılıkları bir yana bırakarak tek vücut gibi içten veya dıştan gelen her türlü tehlikeye, düşmana ve son yaşadığımız hain saldırıda görüldüğü gibi bu vatanın ekmeğini yiyip devletine, demokrasisine saldıran vatan hainlerine karşı hiç tereddüt etmeden;

Allah katında çok yüce bir mertebe olan şehitliği göze alıp, anında birlik olarak hainlerin karşısına dikilebilmektedir. İşte büyük millet olmak budur. Bu birlikteliğimiz devam ettiği ve zor günlerimizde bu meydanlarda herkesin elinde, rengini şehit kanlarından alan, ay yıldızlı al bayrağımız dalgalandığı sürece hiçbir güç bize zarar veremeyecektir.

Bu siyasi bir mesele değildir. Tek vatan, tek bayrak ve tek devlet ve demokrasi meselesidir. 15 Temmuz’da bir grup vatan haini vatanımıza, bayrağımıza, devletimize ve demokrasimize saldırmıştır. Bu hain saldırı yüce milletimiz ve devletine milletine demokrasisine bağlı güvenlik güçlerimiz tarafından bertaraf edilmiştir. Türk Milleti 15 Temmuz’da yeni bir destan yazmıştır. Mensubu olduğumuz bu milletle ne kadar gurur duysak azdır. İnanıyorum ki bu birlikteliği bu kararlı duruşu gören hiçbir güç bu tür düşmanca bir harekete tekrar kalkışamayacaktır. Eğer niyetlenen olursa yine karşısında yüce Türk milletini bulacaktır.

Birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz, vatanımıza, devletimize, bayrağımıza ve demokrasimize birlikte sahip çıktığımız sürece hiçbir güç bu yüce milleti bölemeyecek ve devletimiz ilelebet yaşamaya devam edecektir.

Yaşadıklarımızdan ders alarak birlik ve beraberlik içinde daha güçlü bir Türkiye için çocuklarımıza, gelecek nesillere daha güçlü ve yaşanabilir bir Türkiye bırakmak için, vatanımızı ve milletimizi bölmek, demokrasimizi yok etmek isteyenlerin karşısına her zaman kararlı bir şekilde dikilerek onlara fırsat vermeyeceğiz. Allah yüce Türk Milleti’ni korusun ve yüceltsin” dedi.