Dursun Yavuz’a Son Görev

0
477

ARTVİN-Uzun süredir böbrek yetmezliği hastalığı nedeniyle tedavi gören Artvin Belediyesi çalışanı Dursun Yavuz hayatını kaybetti.  Merhum Dursun Yavuz’a mesai arkadaşları son görevini yerine getirerek Belediye Başkanlığı önünde tören düzenledi.

Artvin Belediyesine uzun yıllar hizmet veren, gerek mesai arkadaşları gerek Artvin esnafı ve bütün vatandaşlarca sevilen, Merkez Ortaköy doğumlu Artvin Belediyesi çalışanı Dursun Yavuz (59) vefat etti.

Belediye Başkanlığı önünde düzenlenen törene Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, merhum Dursun Yavuz’un mesai arkadaşları, akrabaları ve çok sayıda dostları katıldı.

Belediye hizmet binası önünde düzenlenen törende Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe; “Artvin Belediyesine ve Artvin halkına belediyenin muhtelif birimlerinde uzun süre hizmet eden Dursun Yavuz’u son yolculuğuna uğurlamak üzere burada toplandıklarını” belirtti.

Kocatepe, “ Hepimizin gireceği kapıdan Dursun Yavuz ağabeyimiz mesai arkadaşımız hepimizden önce gitti.  Allah yattığı yerde dinlenmeyi nasip etsin. Varsa günahları affeylesin. Bütün ölümler vakitsizdir erkendir çünkü toprağa kıyamazsın ama Dursun kardeşimiz 59 yaşında vefat etti. Daha gençti. Emekli olamadı. Belediyemizin çeşitli birimlerinde görev yaptı biz ondan memnunduk.. Rabbimde memnun olur inşallah.

Bizde öldükten sonra bunun gibi arkamızdan hayırla yad edenler şimdiden kazanmalıyız. Boş bir dünya. Hedefler, hayaller, hırslar sonra ölüm işte burası. Her şey yalan işte burası gerçek.

Bu saatten sonra bize düşen görev onun dostları dost bilmek aile efradını kendi öz çocuklarımız kardeşlerimiz görmek. Belediye olarak onun boşluğunu onun yokluğunu elimizden geldiğini kadarıyla hissettirmemek. . Onu her zaman bu haysiyetleri ile hatırlayacağız. Ailesi başta olmak üzere sevenlerine ve mesai arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Hakkınızı helal ediniz, hepimizin başı sağ olsun” dedi.

Daha sonra Dursun Yavuz’un tabutu, cenaze namazı için sevenlerinin gözyaşları arasında, omuzlar üzerinde Artvin Merkez Cami meydanına kadar taşındı.

Merhum Yavuz’un cenazesi Cuma namazına müteakip Merkez Caminde kılındıktan sonra  İkindi namazına müteakip Ortaköy’de defnedilecek.

Dursun Yavuz evli 4 çocuk babasıydı.