Güler Hemşirenin Katil Zanlısı İmam Olan Eşi Çıktı

0
1213

Hopa Toplum Sağlığı Merkezi’nde görev yapan hemşire Güler Subaşı, 11 Ocak Pazartesi günü saat 07.50’de çocuklarını okula bıraktıktan sonra kayboldu. Yakınlarının başvurusu üzerine polis ekipleri arama çalışması başlattı. Hemşire Subaşı’nın cesedi dün öğle saatlerinde, evinin olduğu apartmanın asansör boşluğunda bulundu. Cesedin bulunmasının ardından Güler Subaşı’nın eşi Hopa Cumhuriyet Mahallesi cami imamı Yaşar Subaşı polis tarafından gözaltına alındı.

guler subasi (1)BİLEZİKLERİNİ İSTEDİ VERMEYİNCE TARTIŞTI
Borsa düşkünü olan ve kaybettiği paralar nedeniyle çevresinde yüklü miktarda borçlandığı belirtilen Yaşar Subaşı’nın olayın olduğu sabah eşi Güler Subaşı’dan kolundaki bileziklerini istediği ancak olumsuz cevap alması üzerine tartışma yaşandığı öğrenildi. Tartışma üzerine asansörü 6’ıncı kata çağıran Yaşar Subaşı eşi Güler Subaşı’yı 5’inci kata indirdi. İddiaya göre kendisinde bulunan asansör kabin anahtarı ile 5’inci kattaki kapıyı açarak eşini boşluğa attı. Yaşar Subaşı olaydan sonra bilezikleri 4 bin 100 liraya kuyumcuda bozdurduğu tespit edildi. Oturduğu binanın işleri ile de ilgilenen Yaşar Subaşı’nın olay sonrası bina güvenlik kamera kayıtlarında geriye dönük sildiği öne sürüldü.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALTINDA ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Artvin Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından bu sabah saatlerinde yeniden Hopa Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Yaşar Subaşı ifadesi alındıktan sonra sağlık kontrolü için Hopa Devlet Hastanesine götürüldü. Yaşar Subaşı ardından geniş güvenlik önlemleri altında Hopa Adliyesi’ne sevk edildi. Yaşar Subaşı, polis merkezi çıkışında ve adliye girişinde kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.

ÖN OTOPSİ RAPORU
Güler Subaşı’nın ölüm nedeninin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderilen cesedi ile ilgili ön otopsi raporu açıklandı. Rapora göre genel beden travmasına bağlı yüz ve göğüste kırıklarla birlikte beyin kanaması ve iç organ hasarlarından gelişen iç kanama bulgusu tespit edildi. Otopsi sonrası Güler Subaşı’nın cenazesi getirildiği Hopa’da defin için hazırlandı. Güler Subaşı’nın cenazesi yarın Şavşat’ın Karaağaç Köyü’nde toprağa verilecek.

EŞİNİN YAKINLARINDAN BORÇ İSTEMİŞ
Güler Subaşı’nın dayısının oğlu İbrahim Turan, Yaşar Subaşı’nın olaydan bir hafta önce kendisini aradığını ve borç para istediğini belirterek “Bende güvenebilecek biri olmadığı için para vermedim. Tartışma olmasın diye bunu Güler ablaya da söyleyemedim. Ancak Güler abla kaybolunca bunu polise ilettim. Parasal sorunlarını böyle canice bir şey yaparak çözmeye çalışmış. Ortada bir cinayet olduğu görünüyor.” ifadelerini kullandı.