Hopa TSO’nun Gündemi Otobüsçülerin Sorunları İdi

0

HOPA – Hopa Ticaret ve Sanayi Odası turizm firmalarına ait ve diğer otobüslerin Sarp Sınır Kapısı geçişlerinde yaşadığı sorunları değerlendirmek üzere Oda meclis toplantı salonunda firma yetkilileri ile bir araya gelerek sektörün sorunları ve çözüm önerileri hakkında fikir alış verişinde bulundular.

Sarp Mülki İdare Amirliğinde yapılan toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Öztürk, Hopa Ticaret ve Sanayi Odasına Başkan Vekili Okan Poyraz ve sektör temsilcileri katılarak yaşanan sorunları masaya yatırıldı.

Bu toplantının ardından bu defa da Hopa TSO toplantı salonunda oda üyesi ve diğer firma yetkilileri ile bir araya gelinerek sürecin nasıl yürütüleceği konuşuldu. Firma yetkilileri mevcut uygulamaların B1 ve B2 Belgeli araçlara etkilerini, yaşanan sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdiler.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek toplantı süresince otobüs sahiplerinin taleplerini aldı. Akyürek yaptığı konuşmada aldığı notlarla ilgili talepleri ilgili yetkililere ileteceğini ifade ederek, çalışmaların neticesini de en kısa sürede toplantıya katılanlara iletileceğini söyledi ve toplantı sona erdirildi.