Halk Sağlığı Haftası’nda Sağlıklı Yaşam Aracıyla Etkinlik Düzenlendi

0
493
????????????????????????????????????

ARTVİN – Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası nedeniyle “sağlıklı yaşam” aracıyla etkinlik düzenlendi.

Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri çerçevesinde Artvin Valilik önünde sağlıklı yaşam aracıyla düzenlenen etkinliğe İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç ziyarette bulunup, çalışmaları yakından takip etti.

Bakanlığımız tarafından her yıl 3-9 Eylül tarihleri arası “Halk Sağlığı Haftası” olarak kutlandığı belirten Artvin Halk Sağlığı Müdürlüğü, bu hafta kapsamında halk sağlığının ve koruyucu hekimlik hizmetlerinin önemi vurgulandı. Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Halk sağlığı açısından en önemli amaç, toplumun sağlığını hastalanmadan önce koruyabilmek, basit tedbirler ve önlemlerle doktora, ilaca gereksinim duymadan sağlık sorunlarını atlatabilmesini sağlamaktır. Her sene değişen temalarla kutlanan “Halk Sağlığı Haftası” nın bu yılki teması: “sağlıklı yaşam” olarak belirlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Etkinlikte bütün halk sağlığı çalışmalarını ilgilendiren konular hakkında broşür ve kitapçıklar ayrıca “Hareket Et” temalı çanta ve tişörtler vatandaşlara dağıtıldı.