Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Perakende Balık Satıcılarını Ziyaret Etti

0

ARTVİN – Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dursun Okur ziyarette, “2016-2017 su ürünleri avcılık sezonu 1 Eylül itibariyle başlamış olup sezon 15 Nisan 2017 tarihine kadar sürecektir” dedi.

Sezon açılışının ilk günü olması sebebiyle İl Müdürü Dursun Okur, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü ve Hopa İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde katılımlarıyla Hopa ilçesinde faaliyet gösteren perakende balık satıcıları ziyaret edildi. Perakende balık satış yerlerinde işletme sahiplerine 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren yürürlüğe giren 4/1 Numaralı Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğ ve perakende işletmelerde yapılacak denetimler hakkında bilgi verildi. İl Müdürü Dursun Okur perakende balık satıcıları ile yaptığı görüşmede sorunlarını dinlemiş ve balık nesillerinin korunması ve sürdürülebilir balıkçılık için perakende balık satıcılarının göstereceği hassasiyetinin önemini vurgulayarak bol ve hayırlı kazanç temennisinde bulundu.

Perakende balık satış noktaları ziyaret ve denetimi İl Müdürlüğünüzce hazırlanan bilgi notu ve yasal avlanabilir-satılabilir balık boylarını gösteren afişlerin teslim edilmesiyle tamamlandı.