Meteoroloji’den uyarı: Yoğun kar yağışı geliyor

0

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurdumuzun bazı bölgelerini yağmur, karla karışık yağmur ve yoğun kar yağışına karşı uyardı. Sıcaklıkların ise Türkiye genelinde artarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Meteorolojiden alınan son tahminlere göre Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Kayseri, Samsun, Ordu, Bartın, Sinop ve Kastamonu’nun kıyı ilçelerinin yağışlı geçecek. Yağışların Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.Yoğun kar yağışı ise bu akşam ve gece saatlerinde Artvin ile Rize’nin iç ve yüksek kesimlerinde bekleniyor, kar yağışının yüksek kesimlerde 25 cm olacağı tahmin ediliyor.

Bu bölgelerde yaşayan vatandaşlar yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı uyarıldı. Bazı illerimizdeki hava durumu şu şekilde olacak.İstanbul hava durumu; Hava sıcaklığı en düşük 9°C, en yüksek 16°C olacak, bugün sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu, parçalı bulutlu bir hava olacak.

Ankara hava durumu; Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde yer yer sis ve puslu hava bekleniyor. Sıcaklık en düşük 0°C, en yüksek 11°C olacak.İzmir hava durumu; Hava sıcaklığı en düşük 10°C, en yüksek 19°C olacak, bugün sabah saatlerinde puslu bir hava olacağı tahmin ediliyor.