Şavşat Belediyesi’nden ücretsiz internet noktaları

0
318

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden Şavşat Belediyesi ilçe merkezindeki vatandaşlara ücretsiz internet hizmeti sunabilmek amacıyla 5 noktaya Wi-Fi (Kablosuz İnternet) cihazı yerleştirdi.

5 Noktada Hizmet Vermeye Başladı

İlçenin simgesi haline dönüşen maket Şavşat evleri içerisine yerleştirilen Wi-Fi cihazları, ilçe merkezinde 5 noktaya yerleştirildi. İlçe merkezinde bulunan Armutlu Parkı, Dr. İsrafil Kışla Millet Bahçesi, Belediye Pasajı, Ülkü Ulusoy Caddesi ve Söğütlü Mahallesi Afet Konutları’nda bulunan park olmak üzere 5 noktada hizmet vermeye başladı.

Acar: “Güvenli İnterneti Halkımıza Ücretsiz Sunmak Amacındayız”

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar: “İlçe merkezinde vatandaşlarımızın yoğun olduğu noktaları belirleyerek bu alanlara Wi-Fi cihazları yerleştirdik. Vatandaşlarımız bu noktaların yaklaşık 300 metre mesafesindeki alanlarda tamamen ücretsiz internet kullanabilecekler. Telefonlarının Wi-Fi (Kablosuz Ağ) özelliğini açtıktan ‘SAVSAT-BELEDIYESI’ etki alanını seçtikten sonra bir kereye mahsus ‘1881-1938’ şifresini girdikten sonra bu Wi-Fi noktalarının hepsinde ücretsiz internet kullanabilecekler. Bu noktaların sayısını imkânlar ölçüsünde artırmayı planlıyoruz. Ücretsiz Wi-Fi hizmetinin 5651 Sayılı ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi hakkında kanun’ çerçevesinde, bu uygulamadan yararlanarak yasada belirtilen suçları teşkil edecek şekilde yayın ve paylaşım yapanların bireysel sorumluluk taşıyacaklarını özellikle belirtmek istiyorum. Güvenli interneti halkımıza ücretsiz sunmak amacındayız. İlçemiz halkına hayırlı olsun” dedi.