Türk Eğitim Sen Üyeleri Yemekte Buluştu

0
777

ARTVİN-Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesi’ne bağlı Merkez İlçe Temsilciliği ve Üniversite Temsilciliği tarafından sendika üyeleri arasındaki birlik ve beraberlik ile dayanışma ruhunun geliştirilmesi maksadıyla organize edilen akşam yemeği, Beyaz Saray Restoran’da gerçekleşti.

Yemeğe, sendika şube yöneticileri, Merkez ilçe ve üniversite temsilcileri yanı sıra, Milli Eğitim teşkilatı çalışanları ile Artvin Çoruh Üniversitesi bünyesinde görev yapan akademik ve idari personel katıldı.

Yemek servisi öncesinde Türk Eğitim-Sen Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Hüseyin Aydın tarafından hazırlanan bir kısa film gösterimi yapıldı.

Merkez İlçe Temsilcisi Ergin Sönmez’in teşekkür ve takdiminin ardından bir konuşma yapan Şube Başkanı İsrafil Bayrak, Türk Eğitim-Sen Artvin Şubesinin Merkez ilçedeki üyelerinin Milli Eğitim ve Artvin Çoruh Üniversitesi gibi iki farklı teşkilatta görev yapmaları sebebiyle, üyeler arasında bir kaynaşma ve dayanışma ortamı oluşturmak için böyle bir yemek düzenleme ihtiyacı duyduklarını belirterek, bundan sonra en kısa sürede bu buluşmaların devam edeceği müjdesini verdi. Yemeğin ardından yeniden söz alarak konuşmasını sürdüren Şube Başkanı İsrafil BAYRAK, sendikal faaliyetler ve Türkiye’de bu alanda yaşanan gelişmeler hakkında Türk Eğitim-Sen üyelerine bilgi aktardı.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı İsrafil Bayrak’ın ardından kısa bir konuşma yapan Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Enver TÖRE de yemek organizasyonundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. TÖRE konuşmasında, İstanbul’da görev yapmakta iken, Anadolu’nun bu güzel şehrine gelmesinin sebebinin insanlara ve eğitim camiasına hizmet olduğunu ifade ederek, Türk Eğitim-Senli olmanın gururu ve mutluluğunu yaşadığını söyledi.  Üniversite ve Milli Eğitim çalışanları arasındaki dayanışmaya da değinen Prof. Dr. Enver TÖRE, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak Milli Eğitim teşkilatında hizmet eden öğretmenlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak maksadıyla çeşitli çalışmalar içinde olduklarını söyleyerek, Milli Eğitim teşkilatı bünyesinde görev yapan Türk Eğitim-Sen mensubu öğretmenlerin bu faaliyetlere aktif olarak katılmalarını rica etti.

Üniversite Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Çağlayan Yılmaz’ın teşekkür konuşmasının ardından yemeğe katılan sendika üyeleri kendilerini takdim ederek düzenlenen organizasyon dolayısıyla memnuniyetlerini dile getirdiler. Konuşmaların ardından ise Artvin Çoruh Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali İrfan Kaya katılımcıları bağlama eşliğinde söylediği birbirinden güzel halk ezgileri ile coşturdu. Gecenin sonunda ise katılımcılara, sendika üyelerine özel hazırlanan küçük promosyonlar hediye edildi.