Türkiye Tenis Federasyonu 14 yaş tenis turnuvası açılış karşılaşması ile başladı

0
727

ARHAVİ – Türkiye Tenis Federasyonu 14 yaş tenis turnuvası bugün yapılan açılış karşılaşması ile başladı.

Turnuvanın açılışı Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın ve Garnizon Komutanı Bayram Demirbaş’ın yanı sıra siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının daire amirleri, federasyon temsilcileri, yurdun dört bir yanından gelen genç sporcular ve çok sayıda sporsever ilçe halkının katılımıyla yapıldı.

Turnuvanın açılışında konuşma yapan Belediye Bakanı Coşkun Hekimoğlu; “ilçemiz için bir ilk olan böyle güzel bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Turnuva için yurdumuzun dört bir tarafından ilçemize gelen misafirlerimize ve genç sporcu kardeşlerimize hoş geldiniz diyoruz. İlçemiz çok önemli ve modern bir spor alanına kavuşmuştur. Bu alanlar gençlerimizin hizmetindedir.”

Türkiye Tenis Federasyonunun organizasyonunda Arhavi Belediyesi ve Arhavi kaymakamlığının katkılarıyla gerçekleştirilen, ilçemiz için bir ilkin yaşandığı turnuvaya yurdun dört bir yanından genç sporcuların katılımı oldu. 50’ye yakın sporcunun mücadele edeceği turnuva maçları bir hafta boyunca gerek ilçe halkının gerekse çevre il ve ilçelerden tenis severlerin katılımıyla devam edecek.

Arhavi Sahil Spor Kompleksinde yapımı tamamlanan tenis kortlarında oynanacak maçlarda dereceye giren sporcular, 44. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali’nin son günü yapılacak olan final müsabakalarıyla ödüllendirilecek.